Yalnızken Mutlu Olmanız İçin 8 İpucu

Bazı insanlar doğal olarak yalnız mutludur. Ancak diğerleri için yalnız olmak bir meydan okumadır. İkinci gruba giriyorsanız, yalnız kalma konusunda daha rahat olmanın yolları vardır .

Kendimi Şanslı Hissediyorum

Yalnızken Mutlu Olma Kılavuzu

Bazı insanlar doğal olarak yalnız mutludur. Ancak diğerleri için yalnız olmak bir meydan okumadır. İkinci gruba giriyorsanız, yalnız kalma konusunda daha rahat olmanın yolları vardır .

Yalnız kalma konusunda ne hissettiğinize bakılmaksızın, kendinizle iyi bir ilişki kurmak değerli bir yatırımdır. Ne de olsa, kendinizle oldukça fazla zaman geçiriyorsunuz, bu yüzden bundan zevk almayı öğrenebilirsiniz.

Yalnız olmak yalnız olmakla aynı şey değil!

Yalnızken mutlu olmanın yolları nelerdir

Yalnızlıkta mutluluğu bulmanın farklı yollarına girmeden önce, şu iki kavramı çözmek önemlidir: yalnızlık ve yalnızlık. Aralarında bir miktar örtüşme olsa da, bunlar tamamen farklı kavramlardır.

Belki de kesinlikle yalnızlığın tadını çıkaran bir insansınız. Antisosyal, arkadaşsız veya sevgisiz değilsiniz. Yalnız geçirilen zamandan oldukça memnunsunuz. Aslında, bunu dört gözle bekliyorsunuz. Bu sadece yalnız olmak, yalnız olmak değil.

Öte yandan, belki etrafınız aileniz ve arkadaşlarınızla çevrilidir, ancak yüzey seviyesinin ötesinde gerçekten ilişki kuramazsınız, bu da sizin oldukça boş ve kopuk hissetmenize neden olur. Bu yalnızlık!

Yalnızken Mutlu Olmanız İçin 8 İpucu

Bu ipuçları, topu yuvarlamanıza yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Hayatınızı bir gecede dönüştürmeyebilirler, ancak yalnız kalma konusunda daha rahat olmanıza yardımcı olabilirler.

Bu tavsiyelerin hepsi size uygun olmayabilir. Ancak yine de bu tavsiyeleri kendi yaşam tarzınıza ve kişiliğinize uyacak şekilde uygulayabilirsiniz. 

1. Kendinizi Başkalarıyla Kıyaslamaktan Kaçının!

Bunu söylemek yapmaktan daha kolay, ancak sosyal hayatınızı başkalarınınkiyle karşılaştırmaktan kaçının. Önemli olan sahip olduğunuz arkadaş sayısı veya sosyal gezilerinizin sıklığı değil. 

Unutmayın, bir sürü arkadaşı ve doldurulmuş bir sosyal takvimi olan birinin gerçekten mutlu olup olmadığını bilmenin hiçbir yolu yok.

2. Sosyal Medyadan Biraz Uzaklaşın!

Sosyal medya doğası gereği kötü veya sorunlu değildir, ancak sosyal medyada gezinmek sizi dışlanmış ve stresli hissettiriyorsa, birkaç adım geri atın. 

Bu insanların gerçekten mutlu olup olmadıklarını yoksa sadece oldukları izlenimini mi veriyorlar bilemezsiniz. Her iki durumda da, sizi ilgilendirmez. Bu nedenle, derin bir nefes alın ve perspektife koyun.

Bir deneme yapın ve kendinizi 48 saat boyunca sosyal medyadan yasaklayın. Bu bir fark yaratıyorsa, kendinize günlük 10 ila 15 dakikalık bir sınır vermeyi deneyin ve buna bağlı kalın.

3. Cep Telefonunuzda Uzaklaşın!

Yalnızken mutlu olmak için cep telefonundan uzaklaş

Yalnız kaldığınızda, telefonunuzu kapatın ve bir saatliğine saklayın. Bu zamanı kendinizle yeniden bağlantı kurmak ve gerçekten yalnız olmanın nasıl bir his olduğunu keşfetmek için kullanın.

Zamanı nasıl geçireceğinizden emin değil misiniz? Bir kalem ve not defteri alın ve bir dahaki sefere kendinizi yalnız bulduğunuzda yapmaktan keyif alacağınız şeyleri not edin.

4. Kendinizi Bir Randevuya Çıkarın!

Klişe gelebilirler, ancak kendi kendine randevular, tek başına nasıl mutlu olunacağını öğrenmek için güçlü bir araç olabilir.

Ne yapacağınızdan emin değil misiniz? Birini etkilemeye çalıştığınızı ve onunla iyi vakit geçirdiğinizi hayal edin. Onu nereye götürürsünüz? Ne görmesini ya da deneyimlemesini isterdiniz?

yalnızken mutlu olmanız için ipucu

Şimdi, kendinizi o randevuya çıkarın. İlk başta biraz garip gelebilir, ancak en az birkaç kişinin yalnız yemek yediğini veya tek kişilik bir sinema bileti satın aldığını göreceksiniz.

Para bir sorunsa, büyük olmak zorunda değilsiniz. Ama aynı zamanda, bir kişi için ödeme yapmanın iki kişi için ödeme yapmaktan çok daha ucuz olduğunu da unutmayın.

Hala çok mu korkutucu geliyor? Bir kafede sadece 10 dakika oturarak küçük başlayın. Dikkatli olun ve çevrenize bekın. Bu konuda rahat olduğunuzda, tek başınıza dışarı çıkmak artık o kadar sıra dışı görünmeyecek.

5. Egzersiz Yapın!

Egzersiz, beyninizdeki sizi daha mutlu hissettirebilecek nörotransmiterler olan endorfinlerin salınmasına yardımcı olur.

yalnızken mutlu olmak için egzersiz yapın

Egzersiz yapmaya yeni başladıysanız, sadece sabah esnemeleri olsa bile, günde sadece birkaç dakika ile başlayın. Artırmak aktivite her gün bir veya iki dakika. Güven kazandıkça ağırlık antrenmanı, aerobik veya spor yapmayı deneyin.

Ayrıca, kendi başınıza dışarı çıkmak konusunda hala huzursuzsanız, spor salonuna tek başınıza gitmek harika bir başlangıç noktası olabilir.

6. Doğayla vakit geçirin

Evet, başka bir klişe. Ama denemelisiniz, dışarı çıkın! Arka bahçede dinlenin, parkta yürüyüşe çıkın ya da su kenarında takılın. Doğanın manzaralarını, seslerini ve kokularını içinize çekin.

Araştırmalar, doğada haftada 30 dakika veya daha fazla zaman geçirmenin depresyon semptomlarını iyileştirebileceğini ve kan basıncını düşürebileceğini gösteriyor.

7.  Kendinize Özel Bir Yemek Hazırlayın!

Akşam yemeği arkadaşı yok mu? Tek başına yemek yemek, önceden paketlenmiş yiyecekleri TV karşısında yemek anlamına gelmez. Biri için harika bir yemek hazırlayın. ;)

Masayı kurun, bir bez peçete kullanın, bir mum yakın ve bir akşam yemeği davetinde ne yapıyorsanız ne yapıyorsanız onu yapın. Her şeye tek başına değersiniz!

8. Gelecek İçin Planlar Yapın!

Tek başıma nasıl mutlu olurum

Hem kişisel hem de profesyonel olarak 5 yıl veya 10 yıl sonra nerede olmak istersiniz? Bu hedeflere ulaşmak için ne yapmanız gerekiyor? Bunu yazmak, kararlarınıza rehberlik etmede yardımcı olabilir.

Doğru yolda olup olmadığınızı veya hedeflerin gözden geçirilmesi gerekip gerekmediğini görmek için bu alıştırmayı her yıl tekrar gözden geçirin. Yarın için planlar yapmak, bugün daha umutlu ve iyimser hissetmenize yardımcı olabilir.

Meydana gelen olaylarla başa çıkmak için yalnız kalmak ve biraz düşünmek iyidir. Bu aynı zamanda kendinize biraz kredi vermek için de iyi bir zaman olacaktır.

Muhtemelen sandığınızdan çok daha güçlü ve dirençlisiniz.

Paylaş Abi:

Aria

Aria

Herkese merhaba, ben Aria. Sıkı bir korku filmi seyircisi, pati kuvvetleri başkanı ve dakikaların amiriyim! Zaman önemli, haydi ben kaçtım.

Yorumlar

wave

Yorum Yap

wave


Benzer içerikler

wave
Yeni Araştırma: Günde Kaç Saat Uyumalıyız?

Günde kaç saat uyumamız gerektiği konusunda yapılan yeni araştırma, düşündüğünüz kadar uykuya ihtiyacımız olmadığını orta yaşlı veya daha büyükseniz, araştırmacılar, …

Ani Bebek Ölümlerinin Sebebi Bulundu!

Ani Bebek Ölümü Sendromunun sebebini araştırmak için uzun yıllardır yapılan çalışmalara göre çok farklı sonuçlar elde edilmişti ancak son olarak …

Köpeklerde Panik Atak

Panik atak (anksiyete) insanlarda olduğu gibi tüm canlı türlerini etkileyebilen bir rahatsızlıktır. Bizler gibi köpekler de belirli durumlarda panik atak geçirebilirler. …

Ölümü Tersine Çevirebilmek Artık Mümkün Mü?

Ölümü tersine çevirebilmek bir bilimkurgu ya da fantezi romanından fırlamış gibi görünebilir. Ancak bilim adamları bunu bir çift ölü gözle …

Ramazanda Kilo Vermenin 10 Yöntemi

Ramazan öğün sayısının azalması aynı zamanda fiziksel aktivitenin azalmasıyla birlikte kilo almaya en müsait dönemlerden biridir. Uzun süreli açlık metabolizma …

Köpeklerde Görülen 5 Nadir Hastalık

Bir köpek sahibiyseniz, muhtemelen parvo ve kennel cough gibi köpek hastalıkları konusunda bilgilisinizdir veya en azından duymuşsunuzdur. Köpek dostlarımızın bu yaygın …

Aradığın şey nedir abi?