Saç Ekimi Yazın Yaptırılır mı?

Saç ekimi yaptıracakların en büyük meraklarından biri de ekimin hangi mevsim uygulanması gerektiği. Yazın mı? Kışın mı?

Kendimi Şanslı Hissediyorum

Yazın saç ekimi yapılıp, yapılmayacağı veya nelere dikkat edilmesi gerektiği saç ekimi yaptıran ve yaptıracak kişilerin en çok merak ettiği sorular arasında. Eğer bu yaz saç ekimi yaptırmaya karar verdiyseniz bu yazımızda, merak ettiklerinize yanıtları bulacaksınız.

Yazın saç ekimi yaptırılmaz gibi bir kanı oluşmuş olsa da uzmanların görüşü tamamen bunun tersi yönde. Uzmanlar, yazın saç ekimi yaptırabileceğiniz ancak dikkat etmeniz gereken bazı hususlar olduğunu söylüyor.

Yazın Saç Ekiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

saç-ekiminde-dikkat-edilecekler

Yazın saç ekimi yaptırabilirsiniz. Önemli olan ekim işlemi sonrası uyulması gereken kurallara dikkat etmek ve doğru uygulamak. Operasyondan sonraki ilk iki haftalık süreç oldukça önemli bu dönem kabuklanma oluşur ve bu kabuklanma döneminde uzmanların önerdiği kurallara ve hastanın yapması gereken uygulamalara mutlaka uyum sağlanması gerekir.

Saç Ekimi Kışın mı? Yazın mı?

saç-ekimi-yazınmı-kışınmı-yaptırılır

  • Saç ekimi operasyonu yaz veya kış fark etmeksizin her mevsim uygulanabilen bir işlemdir. Ancak özellikle yaz aylarında yapılan işlemlerden sonrasında iyileşme döneminde ekim yapılan bölgeyi doğrudan güneş ışığından korumak cildin iyileşme sürecinde katkı sağlar. 
  • Sıcaklarda özellikle operasyon sonrası ilk 15 günlük süreçte mutlaka doktorunuzun tavsiye ettiği şapka modelini kullanmanız önemlidir.
  • Terlemeyeceğiniz serin ortamlarda bulunmanız faydanıza olacaktır. 

Saç Ekimi Sonrası Ne Zaman Güneşe Çıkılır?

saç-ekimi-sonrası-güneş

Operasyondan sonra yaklaşık bir ay kadar deniz ve havuzdan uzak durmanız tavsiye edilir. Ancak bu süreden sonra doktorunuzun da onayını aldıktan sonra sosyal aktivitelerinize, sporunuza devam edebilir hatta tatile bile çıkabilirsiniz. Denize girdikten sonra mutlaka duş alıp yeniden serin bir ortama geçmenizde fayda var.

Saç Ne Zaman Ektirilmeli?

saç-ne-zaman-ektirilmeli

Aslında Saç ekimi doğru bir merkezde uzmanlar tarafından yapıldığı takdirde mevsimin herhangi bir önemi yoktur. Önemli olan saç ekimi uzmanlarının ve doktorunuzun tavsiyelerine uymak. 
Her ne kadar bugün saç ekim merkezleri hemen hemen her yerde ekim işlemini yapıyor olsa da, herhangi riskli bir durumu ile karşılaşmamak adına işlemlerinizi konu uzmanları ve bir hastane ortamında yaptırmanız zorlu şartlarda sizi koruyacak teminattır.
 

Paylaş Abi:

Browski

Browski

Ben Browski. Bitkimi sularım, çayımı koyarım, yazarım, geçerim köşeme açarım bir Rock'n'Roll, okurum kitabımı. Emekli adamım ben, yormayın beni.

Yorumlar

wave

Yorum Yap

wave


Benzer içerikler

wave
Afazi Nedir? (Bruce Willis’in Hastalığı)

Afazi, beynin iletişim ve anlandırma mekanizmasını kontrol eden bölgesindeki hasarın neden olduğu bir dil bozukluğudur. Kişinin etkili bir şekilde iletişim …

Abdominoplasti (Karın Germe) Nedir? Nasıl Yapılır?

Abdominoplasti veya karın germe, mevcut en çok yapılan estetik ameliyatlardan biridir. Operasyon, fazla yağ ve deriyi alarak karın konturunu iyileştirmek …

Araştırmalara Göre Stres Sizi Sevimli Gösteriyor!

Nottingham Trent Üniversitesi ve Portsmouth Üniversitesi'nden bilim adamları tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre, stres belirtileri göstermek bizi daha sevimli …

Yeni Araştırma: Günde Kaç Saat Uyumalıyız?

Günde kaç saat uyumamız gerektiği konusunda yapılan yeni araştırma, düşündüğünüz kadar uykuya ihtiyacımız olmadığını orta yaşlı veya daha büyükseniz, araştırmacılar, …

Çocuklarda Obezite Nedir?

Obezite çocuk, yetişkin fark etmeksizin tüm yaş guruplarını tehdit etmektedir. Özellikle Covid-19 pandemisiyle birlikte hareket alanlarımızın kısıtlanması da dünya’da obezite …

1 Haftada Nasıl En Hızlı Kilo Verilir?

Bir hafta içinde hızlı kilo vermek için Kilo kaybı uzmanı Michael Mosley, bazı meyvelerin 'kilo vermek' için yasaklanmasını tavsiye ediyor. …

Aradığın şey nedir abi?