213 Kilo Obezite Hastası Türkiye’de Ameliyat Oldu!

200 kg ve üzeri  hastalarda da obezite cerrahisi ameliyatlarını başarıyla gerçekleştiren Op. Dr. Hüseyin Akyol 213 kg ağırlığında vücut kitle endeksi (BMI) 57 olan hastasının ameliyatını başarıyla gerçekleştirdi.

Kendimi Şanslı Hissediyorum

Türkiye Obezitede Avrupa’da 1’inci, Dünyada 4’üncü sırada!

213 kg obezite hastası

TBMM Obezite ile Mücadele Yöntemleri ve Önlemleri Komisyonu tarafından hazırlanan rapora göre, 2021’de kadınlarda obezite görülme oranı yüzde 40, erkeklerde ise yüzde 25 sınırına dayandı. Nüfusun yüzde 34’ünün aşırı kilolu yani obezite sınırında olduğunun belirtildiği raporda, obezite oranının doğudan batıya gittikçe arttığı saptandı. Türkiye bu oranlarla Avrupa'da 1'inci, dünyada 4'üncü sırada yer alıyor. Obezitenin sebep olduğu hastalıkların başında Kalp ve damar hastalıkları, hipertansiyon, tip 2 diyabet, uyku apnesi, eklem hastalıkları ve kanser yer alıyor.

Yurt dışındaki Hastalar Obezite Cerrahisi için Türkiye’ye geliyor!

213 kg obezite ameliyatı Op.Dr.Hüseyin Akyol

Obezitenin pandemiyle beraber tüm dünya’da artış göstermesiyle hastalar sağlıklarını tekrar geri kazanabilmek için obezite cerrahisini tercih ediyorlar. Türkiye deneyimli cerrahları ve tam teşekküllü hastaneleri ile obezite cerrahisinde Dünya’da oldukça önemli bir yere sahip. Her yıl binlerce obezite hastası obezite cerrahisi için Türkiye’yi tercih ediyor. 

Obezite ameliyatı için yurtdışından Türkiye'ye gelen hastaların ameliyat deneyimi için bu linke tıklayın!

Op. Dr. Hüseyin Akyol 213 Kilo Obezite Hastasını Ameliyat Etti!

op.dr. hüseyin akyol

Op. Dr. Hüseyin Akyol 213 kg ağırlığında vücut kitle endeksi (BMI 57) olan obezite hastasını ameliyat etti. 2004 yılında genel cerrahi uzmanı olan Op. Dr. Hüseyin Akyol 2007 yılından beri Bahçelievler Medikal park hastanesinde obezite ve metabolik cerrahi ameliyatlarını başarıyla gerçekleştiriyor. 2015 yılında Altınbaş üniversitesi tıp fakültesinde doktor öğretim görevlisi olarak akademik kadroya geçen Op. Dr. Hüseyin Akyol 2018 yılından beri tıp fakültesi dekan yardımcısı olarak görev yapıyor.

200 kg ve üzeri  hastalarda da obezite cerrahisi ameliyatlarını başarıyla gerçekleştiren Op. Dr. Hüseyin Akyol 213 kg ağırlığında vücut kitle endeksi (BMI) 57 olan hastasının ameliyatını başarıyla gerçekleştirdi. 213 kg ile ameliyata aldığı hastasının 1 yıl içerisinde ideal vücut ağırlığına ulaşmasını hedefliyor. 

Almanya’dan Gelen 2 Kardeş Aynı Gün Obezite Ameliyatı Oldu!

obezite cerrahı hüseyin akyol

213 kg  (BMI 57)  ve 172 kg (BMI 59.5) ağırlığındaki 2 kardeş obezite ameliyatı olmak için Almanya’dan Türkiye’ye geldi. Uzun yıllardır obezite ile mücadele eden kardeşler sağlık sorunları artıp artık yürümekte bile zorlanmaya başladıklarında ameliyat olmaya karar verdiler. Op. Dr. Hüseyin Akyol tarafından aynı gün ameliyatları gerçekleştirilen kardeşler sağlıkla Almanya’ya döndüler. 

213 kg obezite hastası op.dr.Hüseyin Akyol ameliyatı

Obezite Cerrahisi Hakkında Merak Edilenler

Tüp Mide Ameliyatı Nedir?

Günümüzde obezite cerrahisi yapılan ameliyatların yaklaşık yuzde 70 i tüp mide ameliyatıdır. Kısıtlayıcı yani kişinin gıda alımını azaltıcı bir yöntemdir. Tüp mide ameliyatında midenin yaklaşık yuzde 80 ni kesilip çıkarılıyor. Geride kalan mide adeta muz gibi ince uzun bir tüpe çevriliyor. Laparoskopik olarak yani kapalı ameliyat yöntemiyle uygulanıyor.
Midenin çıkarılan kısmında açlık hormonu adı verilen ghrelin hormonunun salgılandığı bölümde çıkartıldığından ameliyat sonrasında kişilerin iştahı azalmaktadır.

Tüp Mide Ameliyatı (Mide Küçültme) hasta deneyimlerine bu linkten ulaşabilirsiniz!

Kimler Tüp Mide Ameliyatı İçin Uygun Adaylardır?

op.dr. hüseyin akyol 213 kg obezite hastasını ameliyat etti

Vücut kitle indeksi 40 dan yüksek olan hastalar,
Vücut kitle indeksi 35-40 arasında olup hipertansiyon, tip 2 diyabeti olan, kolesterol yüksekliği, karaciğer yağlanması, uyku apnesi gibi yandaş sorunları olanlar.

Tüp Mide Ameliyatı İle Ne Zaman ve Kadar Kilo Verilebilir?

ünlü obezite cerrahı hüseyin akyol

Ortalama 1 yılda hastalar fazla kilolarının yuzde 60-70 ne verebilmektedir. Bu kişiden kişiye değişebilir.

Ameliyattan Sonra Hastalar Ne Zaman Normal Hayatına Dönebilir?

ünlü obezite cerrahı op.dr.hüseyin akyol 213 kg ameliyat

Ameliyat sonrası 1-2 gün ameliyata bağlı hafif ağrı olmaktadır. Hafif işlerde çalışanlar ameliyattan 1 hafta-10 gun sonra işe başlayabilir. Ağır işlerde çalışanlar 3-4 hafta sonra işe dönebilirler.

Obezite Ameliyatı nasıl yapılır? Video için bu linke tıklayın!

Paylaş Abi:

Aria

Aria

Herkese merhaba, ben Aria. Sıkı bir korku filmi seyircisi, pati kuvvetleri başkanı ve dakikaların amiriyim! Zaman önemli, haydi ben kaçtım.

Yorumlar

wave
 • Harun Muslu

  Harun Muslu

  17 Mart 2023 10:59

  Hüseyin Akyol hocama 3 ay önce ameliyat oldum. Tam 46 kilo verdim. Allah ondan razı olsun hayata yeniden başladım.

 • semin baykurt

  semin baykurt

  17 Mart 2023 10:57

  Op. Dr. Hüseyin Akyol bu doktorun adını o kadar çok duydum ki çok başarılı ameliyatları bende midemi küçülttüreceğim ve kesinlikle bu doktora gideceğim.

Yorum Yap

wave


Benzer içerikler

wave
Çocuklarda Obezite Nedir?

Obezite çocuk, yetişkin fark etmeksizin tüm yaş guruplarını tehdit etmektedir. Özellikle Covid-19 pandemisiyle birlikte hareket alanlarımızın kısıtlanması da dünya’da obezite …

Günde sadece 6 saat uyursanız ne olur?

Uyku bir alışkanlıktır ve uyku süreleri kişiden kişiye farklılık gösterebilir; ancak yapılan araştırmalara göre her gece sadece altı saat uyuyorsanız, …

Meme Büyütme 2022 Trendleri

Meme büyütme, memelerinizi büyütmenin bir yoludur. Bunu yapmanın en popüler yolu, salin veya silikon implantları kullanmaktır. Cerrahlar tarafından yapılan ve …

Arena virüs nedir?

Arenaviridae ailesindeki virüsler genellikle kemirgenler tarafından yayılır ve her bir virüs, virüsün doğal rezervuarı olarak hizmet eden bir veya birkaç …

Ölümü Tersine Çevirebilmek Artık Mümkün Mü?

Ölümü tersine çevirebilmek bir bilimkurgu ya da fantezi romanından fırlamış gibi görünebilir. Ancak bilim adamları bunu bir çift ölü gözle …

Sperm Bankası Nedir? Türkiye’de var mı?

Sperm bankacılığı, bir erkekten sperm örneğinin alınması ve daha sonra bu örneğin dondurularak hamileliğin sağlanması amacıyla saklanması işlemler sürecini kapsamaktadır. …

Aradığın şey nedir abi?