Kendinizi Çekici Göstermenin 10 Bilimsel Yolu

Çoğu insan kendisini her zaman %100 çekici hissetmediğini kabul eder. En güzel ve başarılı insanların bile böyle hissettiği günleri vardır, ancak kendinizi iyi hissettiğinizden daha çok kötü hissediyorsanız, bakış açınızı değiştirmeniz gerekebilir.

  • author Aria
  • Sanat
  • 21 Mayıs 2022
Kendimi Şanslı Hissediyorum

Nasıl Daha Çekici Görünebilirsiniz?

Çoğu insan kendisini her zaman %100 çekici hissetmediğini kabul eder. En güzel ve başarılı insanların bile böyle hissettiği günleri vardır, ancak kendinizi iyi hissettiğinizden daha çok kötü hissediyorsanız, bakış açınızı değiştirmeniz gerekebilir. Yaygın düşünceye rağmen, daha çekici ve arzu edilir hissetmenin dış görünüşünüzle pek ilgisi olmayabilir.

Hem kendinize hem de başkalarına daha çekici görünmek için yapabileceğiniz basit yaşam tarzı değişiklikleri bulmak için bilimsel çalışmalara başvurduk ve ilişki ve flört uzmanlarıyla konuştuk.

Bu ipuçları, kendinizi daha olumlu bir ışıkta görmeye başlamanıza yardımcı olabilir.

Egzersiz Yapın!

Çekici görünmek için egzersiz yapın

Egzersiz yapmaktan korkabilirsiniz, ancak kendinizi daha çekici hissetmenize yardımcı olmada büyük bir faktör olabilir.
Sadece egzersizin vücudunuz üzerindeki etkisinden bahsetmiyoruz egzersiz, kendinize biraz zaman ayırmanın ve ruh halinizi iyileştirebilecek bir kimyasal olan endorfinleri serbest bırakmanın harika bir yoludur. Turku Üniversitesi tarafından 2015 yılında yapılan bir araştırma, egzersiz yapan kişilerin özgüvenlerinin arttığını bildirdi.

İltifat Edin!

Başkalarından biraz sevgi almak, kendi imajınızı güçlendirmenin en kolay yolu gibi görünebilir, ancak aslında önce biraz sevgi vermeyi deneyebilirsiniz.

Başkaları hakkında iyi özelliklerden bahsetmek, onların gözünde daha çekici görünmenize ve kendinizle ilgili iyi şeyleri fark etmenize yardımcı olacaktır. Çin Elektronik Bilimi ve Teknolojisi Üniversitesi'ndeki araştırmacılar, 2016 yılında yaptıkları bir çalışmada, erkekler iltifat etmeyi bilen kadınları daha çekici buluyorlar.

Gülümseyin!

Çekici görünmek için gülümseyin

Gülümsemenin sizi diğer insanlara karşı sıcak ve davetkar gösterdiği bir sır değil, bu da onların sizi nasıl gördüklerine yardımcı olabilir. Ancak aynaya bakıp kendinize gülümseyerek de aynı faydaları elde edebileceğiniz ortaya çıktı.
Unutmayın! "Gülümseme sıcaklık, ulaşılabilirlik ve çekicilik için evrensel bir işarettir."

Kendinize Moral Konuşması Yapın!

Birinin sizi desteklemesi hoş olan bir yönünüz hakkında konuşması mutlaka güzeldir. Ancak bunu kendi başınıza da yapabilirsiniz.

Aptalca görünebilir, ancak aynada kendinize olumlu olumlamaları tekrarlamak veya kendiniz hakkında sevdiğiniz şeyleri söylemek, bu özellikleri doğrulamanıza ve kendi içinizde onlara değer vermenize yardımcı olacaktır.

İlgili İçerik: İyi Bir Erkek Arkadaş Olmak İçin 25 Öneri

Kendinizi Sabote Etmeyin!

Ulusal Sağlık Enstitüleri tarafından yapılan bir araştırma, kendileriyle ilgili olumsuz yönlere odaklanan kişilerin aslında kendinden şüphe duyma riskinin daha yüksek olduğunu ve daha düşük bir öz tatmin oranına sahip olabileceğini buldu.
Kendiniz hakkında olumsuz açıklamalar yaptığınızı fark ederseniz, nedenine çok dikkat etmeniz gerekir. Bu tür ifadeler, kendiniz hakkında daha kötü hissetmenize neden olabilir ve kendi imajınıza zarar verebilir.

Başkalarıyla Olan İlişkilerinizi Değerlendirin!

Hayatınızdaki toksik bir kişinin ağırlığı, kendinizi en iyi şekilde hissetmenizi engelliyor olabilir."Etik ve Eğitim Dergisi"nde 2015 yılında yapılan bir araştırma, yaşamlarında "yabancılaşma, değişim, yanlış arkadaşlık ve sahte dostluk" özellikleri sergileyen bir ilişkisi olan insanlarla anket yaptı. Çalışma, başkalarının kendilerini aşağı çektiğini ve toksik insanları "pembe renkli gözlüklerle" gördüklerini ve bu da onların zihinsel sağlıklarına zarar verdiğini çoğu zaman fark etmediklerini buldu.

Seks yapın!

Çekici görünmek için seks yapın

Seks yapmak, kendi imajınızı güçlendirmenin harika, eğlenceli ve oldukça kolay bir yoludur. "Journal of Social Psychological and Personality Science" tarafından 2014 yılında yapılan bir araştırmaya göre, destekleyici bir partnerle gündelik seks yapan kişilerin kendilerine olan güveninde ve benlik imajında artış olduğu tespit edildi.

Ayrıca, San Francisco Eyalet Üniversitesi tarafından yürütülen bir araştırmaya göre, seks sırasında ve sonrasında serbest bıraktığınız feromonlar insanları otomatik olarak size çekebilir ve sizi onlar için daha çekici hale getirebilir.

Kırmızı Giyin!

Çekici görünmek için kırmızı giyin

Kendinizi güvende hissettiren bir gardıroba sahip olmak, kendinizi nasıl gördüğünüzü geliştirmede büyük bir adımdır, ancak görünüşünüz hakkında daha iyi hissetmek, farklı bir renk giymek kadar basit olabilir.

Rochester Üniversitesi'nden yapılan bir araştırma, kırmızı giymenin kadınları erkekler için otomatik olarak daha çekici hale getirebileceğini öne sürüyor. Çalışmada kırmızı gömlek giyen bir kadına yeşil gömlek giyen bir kadına oranla çıkma teklif etme olasılıkları daha yüksek.

Dik Durun!

İyi bir duruşa sahip olmak iyi görünmenizi sağlar, ancak aynı zamanda iyi hissetmenizi de sağlayabilir.
Psikoloji Bilimi Derneği'nden yapılan bir araştırma, dik oturmanın kendinizi daha güvenli ve güçlü hissettirdiğini buldu. 

Paylaş Abi:

Aria

Aria

Herkese merhaba, ben Aria. Sıkı bir korku filmi seyircisi, pati kuvvetleri başkanı ve dakikaların amiriyim! Zaman önemli, haydi ben kaçtım.

Yorumlar

wave

Yorum Yap

wave


Benzer içerikler

wave
Baba Vanga 2022 Yılı Kehanetleri

11 Eylül ve Brexit'i öngördüğü iddia edilen ünlü kahin Baba Vanga’nın, önümüzdeki yıllar içinde kehanetlerinin olduğunu duymuşsunuzdur.  Baba Vanga boş …

Nasıl senarist olunur?

Senaryo olmadan diziler, filmler de olmaz. Senarist bu nedenle dizilerin/filmlerin temel taşını oluşturmaktadır. Etkili bir senaryo dizide/filmde rol alan oyuncunun …

Dünyanın en tuhaf 5 sanat eseri

TDK'ye göre tuhaf kelimesi anlamı, "Acayip, şaşılacak, garip, güldürücü, gülünç, anlaşılmaz, şaşılan bir şey karşısında söylenen söz" olarak karşımıza çıkıyor. …

Türkiye'de çekilen ilk Türk filmi

Türkiye'de sinemanın geçmişi Osmanlı İmparatorluğu dönemlerine kadar uzanmaktadır. Başlangıç tarihi tam olarak bilinmese de Anadolu'ya sinemanın gelişinin II. Abdülhamit döneminde …

Dünyanın en pahalı 5 sanat eseri

Sanat eserleri estetik bir fiziksel madde veya sanatsal yaratımdır. Edebiyat ve müzik eserleri de dahil olmak üzere, sanat olarak kabul …

Fotoğraflarda zayıf görünmek için 7 hileli yöntem

Siz de benim gibi azıcık ama azıcık ağzınızın tadına düşkünseniz, ne yeseniz yarıyorsa o da olmazsa gaz varsa fotoğraflarda zayıf …

Aradığın şey nedir abi?