İstanbul'un en iyi 5 hamburgercisi

Karşınızda İstanbul'un en lezzetli burgerlerini yapan 5 restoran!

Kendimi Şanslı Hissediyorum

Hamburger veya sadece Burger, iki dilim yuvarlak sandviç ekmeği arasına yerleştirilen bir köfteyle yapılan sandviç türü. Tabi ki bu lezzetin basit anlatımı aslında hikayesi o kadarda basit değil özellikle lezzetiyle Dünya'da çok ciddi oranda fana sahip bir lezzet.

1932 yılında Amerikalı John T. Gregore tarafından patenti alınmış olsa da patent kavramının henüz tedavülde olmadığı Vietnam'da yüzyıllardır aynı formatta bir yiyecek olduğu sonradan anlaşılmıştır. Unutmadan bu arada Almanya'nın Hamburg şehrinden de adını almıştır.

İstanbul'da en iyi hamburger yiyebileceğiniz 5 mekanını sizin için araştırdık. Hamburger ekmeğinden, köftesine, patates kızartmasından soslarına ve pişirme yöntemlerine kadar hepsi birbirinden farklı lezzetleri masanıza getiriyor.

Sıralamayı yaparken tamamen random ilerledik asla lezzet veya mekan sıralaması yapmadık yani kimseye torpil geçmediğimizi de belirtelim.

İstanbul'un en iyi 5 hamburgercisi

1. Biber Burger

biber-burger-istanbul

Kendilerine özel ekmek ve soslarıyla ve Brioche ekmek severler için sütlü ekmek tarifiyle Biber Burger'in zengin burger menüsüne göz atmakta fayda var. Biber Burger’i Beşiktaş’ta deneyebilirsiniz.

2. Akali

akali-hamburger-istanbul

İstanbul'un en çok ziyaret alan ve müşterilerinin sadakati açısından kapısının önünde uzun kuyruklar oluşan mekan Maçka ve Etiler olmak üzere 2 noktada hizmet veriyor. 

3. Virginia Angus

virginia-angus-istanbul-şubesi

En iyi hamburgerciler listesinde olması tartışılabilir. Çünkü aslında sadece hamburger değil aslında steak house olarakta hizmet veren bir işletme ancak etten ne kadar iyi anladıklarını gözönünde bulundurunca hamburgerin lezzeti de karşı konulmaz oluyor.

4. Burger Lab

burger-lab-hamburger-istanbul

Birden fazla şubesi olan hamburgercilerden biri de Burger Lab. Burger Lab'da hamburger ekmeğiyle yapılan o bildiğimiz hamburgerin yanısıra sadece protein beslenmeyi tercih eden veya diyetine özen gösteren kişilere özel iki marul arası hamburger çeşidini de bulabilirsiniz. 

5. Burger Yiyelim

burger-yiyelim-hamburger-istanbul

Karşınızda İstanbul'un en fazla sayıda hamburger restoranına sahip Burger Yiyelim markanın fiyatları ortalama olduğu geniş bir kitleye hitap etmekte bu nedenle yerli Mc Donalds veya Burger King demekte sakınca görmüyoruz.

Bu kadar çok hamburger dedikten sonra, yazımızı tamamlayıp yayına alıyor ve tüm ekip mecburen hamburger yemeye gidiyoruz.
 

Paylaş Abi:

Aria

Aria

Herkese merhaba, ben Aria. Sıkı bir korku filmi seyircisi, pati kuvvetleri başkanı ve dakikaların amiriyim! Zaman önemli, haydi ben kaçtım.

Yorumlar

wave

Yorum Yap

wave


Benzer içerikler

wave
Temmuzda Asgari Ücrete Zam Yapılacak mı?

"Asgari ücrete ikinci kez zam yapılacak mı?" sorusu artan ekonomik koşullar ve zorlu yaşam şartları ve alım gücünün düşmesi nedeniyle …

Dünyanın en yüksek 10 restoranı

Yediğiniz yemeğin lezzeti, birlikte yemeği yediğiniz kişi, restoranın bulunduğu ülke, manzarası v.b etkenlerin  tamamı yediğiniz yemeğin lezzetine lezzet katacaktır. Ancak …

Uyumanıza yardımcı olacak yiyecekler

Uykuya dalmakta zorlanıyor musunuz? Uykunuz var ancak yatağa gidince gözlerinizi önce tavana dikip ardından telefonu elinize alıp instagram’da reels izlemeye …

İstanbul'un tarihi 5 lokantası

İstanbul yüzyıllar boyunca tarihe ve farklı etnik kökenlere ev sahipliği yapmıştır. İstanbul'un bu ev sahipliğiyle farklı etnik kökenlerinde kültürleri kültürümüze …

İstanbul'un en pahalı 4 restoranı

Tarihi güzellikleri ve dünyada eşi benzeri bulunmayan enfes boğazıyla İstanbul, yabancı turistlerin en gözde şehirleri arasında ilk sırada yer alır. …

Dünyanın en iyi ve ödüllü ilk 50 restoranı

Bardakların hafif şıngırtısı, sohbetin alçak uğultusu, yumuşak ışıklar ve iştah açıcı kokular. 2020 ve 2021'de dünyanın dört bir yanındaki restoranlar …

Aradığın şey nedir abi?