Dünyanın en yüksek 10 restoranı

Bu davet için biz 10 tane seçenek sunuyoruz, siz birini seçin! Tabii yüksekten korkmuyorsanız!

Kendimi Şanslı Hissediyorum

Yediğiniz yemeğin lezzeti, birlikte yemeği yediğiniz kişi, restoranın bulunduğu ülke, manzarası v.b etkenlerin  tamamı yediğiniz yemeğin lezzetine lezzet katacaktır. Ancak tüm bunlar yeterli gelmedi ve daha da fazla lezzet istiyorsanız sizi dünyanın en yüksek restoranlarından birinde baş başa yemeğe davet ediyoruz. 

Bu davet için biz 10 tane seçenek sunuyoruz, siz birini seçin! Tabi yüksekten korkmuyorsanız!

Başlayalım mı?

1. Eureka 89 (Melbourne, Avustralya) Yükseklik: 300 metre

eureka-89

Yemek, şarap ve kültürle zenginleşen bir şehirde, Melbourne'ün kalbini ve ruhunu deneyimlemek için Eureka 89 yemek salonundan daha iyi birkaç yer vardır. Deniz seviyesinden 300 metre yüksekte, ödüllü Yönetici Şef Renee Martillano'nun küratörlüğünde şeflerin tadım menülerinin tadını çıkarırken Melbourne'ün nefes kesen manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz.

2. At.mosphere (Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri) Yükseklik: 442 metre

atmosphere-dubai

Ünlü Burj Khalifa gökdeleninin 122. katındaki lüks, seçkin restoran ve bar.

3. Sirocco (Bangkok, Tayland) Yükseklik: 820 metre

sirocco

"Bangkok'un en ikonik restoranı Lebua'nın tepesine çıkmak ve sanatsal olarak aydınlatılmış merdivenlerden şiirsel çeşmeye doğru yürümekle başlayabilirsiniz. Sloganıyla yola çıkan 820 metreyle en yüksek restoran ünvanına sahiptir.

4. Standart (Manhattan, New York) Yükseklik: 60 metre

standart-manhatten

Çok fazla bir yüksekliğe sahip olmamasına rağmen New York manzarası oldukça etkileyicidir.

5. WP24 (Los Angeles, Kaliforniya) Yükseklik: 90 metre

sp-24-los-angeles

Yükselikğin önem taşımadığı bir diğer mekan eğer Amerikan rüyasını yüksekten izlemek isterseniz mutlaka ziyaret etmelisiniz.

6. SkyCity (Seattle, Washington) Yükseklik: 140 metre

sky-city-usa

Seattle Center'da seyir terası ve dönen restoranıyla ünlü 184 metrelik ikonik kule.

7. Alan 31 (Miami, Florida) Yükseklik: 65 metre

alan-31-florida

Tesis bünyesindeki bitki bahçesi hem mutfağa hem de bara taze malzemeler sağlıyor  ve Miami'nin en gözde yüksek mekânı olma ünvanına sahiptir.

8. Le Jules Verne (Paris, Fransa) Yükseklik: 115 metre

le-jules-verne-fransa

Eyfel Kulesi'nin 2. katında bulunan restoran, Fransız gurme mutfağını modern dokunuşlarla hazırlamaktadır.

9. Dining at 135 (Londra, İngiltere) Yükseklik: 135 metre

dining-at-135

Mekanın kendinden bahsete şekli aslında her şeyi çok net açıklıyor. Londra silüeti, ikonik yeni simge yapıların (Shard, Olimpiyat Stadyumu, Anish Kapoor'un Yörünge Kulesi) eklenmesiyle şekil değiştirirken, mevcut simge yapılar oyunlarını güçlendiriyor.

Artık Dome'a tırmanabilir, geceyi Southbank Centre'ın çatısında geçirebilir ve Millenium Wheel'de akşam yemeği yiyebilirsiniz.

10. One Dine (Manhattan, New York) Yükseklik: 250 metre

one-dine-manhatten

Restoran da dünya mutfağı lezzetlerine ulaşabiliyorsunuz ve 250 metre yükseklikten eşsiz New York manzarasını izleyerek gecenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Belki de manzaraya dalıp yemeği unutacağınız dünyanın en yüksek restoranlarını sizin için derledik. Ancak minik bir tavsiye vererek yazımızı sonlandırmakta fayda var. Gözünüz yüksekte olsa da ayaklarınız yere bassın!

NOT: Yazar yüksekten korkuyor.

Paylaş Abi:

Aria

Aria

Herkese merhaba, ben Aria. Sıkı bir korku filmi seyircisi, pati kuvvetleri başkanı ve dakikaların amiriyim! Zaman önemli, haydi ben kaçtım.

Yorumlar

wave

Yorum Yap

wave


Benzer içerikler

wave
İstanbul'un en iyi 5 hamburgercisi

Hamburger veya sadece Burger, iki dilim yuvarlak sandviç ekmeği arasına yerleştirilen bir köfteyle yapılan sandviç türü. Tabi ki bu lezzetin …

Temmuzda Asgari Ücrete Zam Yapılacak mı?

"Asgari ücrete ikinci kez zam yapılacak mı?" sorusu artan ekonomik koşullar ve zorlu yaşam şartları ve alım gücünün düşmesi nedeniyle …

Uyumanıza yardımcı olacak yiyecekler

Uykuya dalmakta zorlanıyor musunuz? Uykunuz var ancak yatağa gidince gözlerinizi önce tavana dikip ardından telefonu elinize alıp instagram’da reels izlemeye …

İstanbul'un tarihi 5 lokantası

İstanbul yüzyıllar boyunca tarihe ve farklı etnik kökenlere ev sahipliği yapmıştır. İstanbul'un bu ev sahipliğiyle farklı etnik kökenlerinde kültürleri kültürümüze …

Evde Köpek Maması Tarifi

Evde köpek maması yapmanın en iyi yanı tıpkı evde kendinize yaptığınız yemek gibi içinde ne olduğunu bilmenizdir. Köpeğinizin yemek kabında …

İstanbul'un en pahalı 4 restoranı

Tarihi güzellikleri ve dünyada eşi benzeri bulunmayan enfes boğazıyla İstanbul, yabancı turistlerin en gözde şehirleri arasında ilk sırada yer alır. …

Aradığın şey nedir abi?