Iphone 14 ne zaman geliyor?

Iphone 13'e göre farkları ne olacak? İşletim sisteminde bir değişiklik var mı? 

Kendimi Şanslı Hissediyorum

Iphone 13'e göre farkları ne olacak? İşletim sisteminde bir değişiklik var mı? Kamera özelliklerinde hangi güncellemeler bizi bekliyor gibi birçok konuda meraklı olduğunuzu biliyoruz. Açıkçası iPhone 14'ün piyasaya sürülmesine daha zaman var, ancak iPhone 14 için gün ve gün yeni haberler duyduğumuz için gelişmeleri sizlerle paylaşmak istedik.

Gelin detayları birlikte inceleyelim.

Iphone 14’ün Iphone 13'ten farkları ne olacak?

i-phone-14-ne-zaman-geliyor

Öncelikle cihazın boyutlarından bahsedelim. Aldığımız duyumlar yeni iPhone'un boyutlarının değişeceği yönünde. Apple, müşteriler arasında popüler olmadığı için 5.4 inç iPhone mini'ye bu seride yer vermeyecek gibi duruyor. IPhone mini satışlarının cansız olduğunu gördükten sonra Apple, daha büyük iPhone boyutlarına odaklanmayı planlıyor ve 6.1 inç iPhone 14, 6.1 inç iPhone 14 Pro ve 6.7 inç iPhone 14 Max görmeyi bekliyoruz. Tabii ki, 6,7 inç iPhone 14 Pro Max da gruba dahil olacak.

Tasarım tarafında ise kamera alanında yer alan çentiğin kaldırılacağı yönünde. Söylentiler şu anda biraz karışık, ancak görünüşe göre Apple, kamera için dairesel bir tasarım ile ilerleyecek. Ancak bu tasarımın fark yaratması ve bir ayrıcalık sağlaması için bunun sadece Pro modelleriyle sınırlı kalacağını düşünüyoruz. Standart iPhone 14 modellerinde çentikli tasarım kalmaya devam edeceğini ön görüyoruz.

Ultra Geniş kamerada iyileştirmeler olacak ve Apple'ın çok daha fazla optik yakınlaştırmaya izin veren bir "periskop" yakınlaştırma lensi tanıtma olasılığı var, ancak bunun 2022'de mi yoksa 2023'te mi geleceği henüz belli değil. Pro iPhone modeller için ise 48 megapiksel kameralar ve 8K video kayıt özellikleri gelirse, şaşırmayın diyoruz.

Apple, daha hızlı çiplerin ve 5G bağlantısının etkisini en aza indirmek için iPhone'u daha serin tutacak yeni bir termal teknolojinin haberini de verebilir.

Söylentiler, iPhone 14 modellerinin iPhone 13 serisinde tanıtılan A15 yongasını kullanmaya devam edeceğini, iPhone 14 Pro modellerinin ise güncellenmiş bir A16 yongasını alacağını gösteriyor.

Iphone 14 satışa ne zaman çıkacak?

i-phone-14-ne-zaman-satışa-çıkacak

Apple'ın önceki lansman zaman çizelgelerini takip etmesi halinde, Eylül 2022'de düzenlenmesi muhtemel bir etkinlikte Apple'ın iPhone 14 modellerini tanıtması bekleniyor. Çoğu iPhone etkinliği, Eylül ayının ilk veya ikinci haftasında gerçekleştiğini unutmamak gerekir.

Iphone 14'ün fiyatı ne olacak?

i-phone-14-fiyatları

Iphone 14 fiyatıyla alakalı henüz net bir şey olmamakla beraber 13 ile arasında çok büyük bir fark olmayacağı da söylentiler arasında.

Iphone 14 Türkiye'ye ne zaman geliyor?

türkiyede-iphone-14

Eylül ayının ilk veya ikinci haftasında gerçekleşmesi beklenen lansman sonrasında dünyayla aynı anda Türkiye’de de satışına başlayacağı tahmin ediliyor.
 

Paylaş Abi:

Aria

Aria

Herkese merhaba, ben Aria. Sıkı bir korku filmi seyircisi, pati kuvvetleri başkanı ve dakikaların amiriyim! Zaman önemli, haydi ben kaçtım.

Yorumlar

wave
  • Batu Şahin

    Batu Şahin

    08 Nisan 2022 19:37

    iPhone her ne kadar tercihte 1 numara olsa da ben Android telefonların daha iyi bir sistemin ötesinde bir telefondan sağlanacak ihtiyaçları karşılayacağını düşünenlerdenim. İsterse iPhone 50 gelsin, yine de android ulen 👊🏻

Yorum Yap

wave


Benzer içerikler

wave
Amazon Türkiye'de Lojistik Üs Kuruyor

Amazon.com, Inc. Seattle, Washington merkezli, e-ticaret, bulut bilişim, dijital akış, ve yapay zekâ teknolojilerine odaklanan çok uluslu bir Amerikan teknoloji …

Elon Musk'ın En Akıl Almaz 7 Tahmini Nedir?

Elon Musk, mükemmel bir büyük beyindir. Gerek iş adamı olarak oluşturup geliştirdiği projeleri gerek popüler kimliği olsun son derece doğru …

Güncelleme Desteği Biten Xiaomi Cihazlar

Xiaomi güncelleme desteği sona eren cihazların yer aldığı EOS listesini güncelleyerek desteği biten cihazların listesini paylaştı. Bu listeye göre Xiaomi …

İlk televizyon Türkiye'ye ne zaman geldi?

Her ne kadar her geçen gün televizyon izleme alışkanlığını diğer dijital mecralara dönüştürüyor olsakta dijital sosyalleşmenin unutulmazıdır televizyonlar. Bu içeriğimizde …

2022’nin 5 büyük teknoloji trendi nedir?

Sağlık bakanlığının yapmış olduğu açıklamaya göre ilk kez 11 Mart 2020’de başlayan Covid-19 pandemisi ile birçoğumuz hayatlarına evde devam etti. …

2022'nin en iyi 5 VPN'i

2022 yılının en iyi 5 VPN'ine geçmeden, "VPN nedir? Nasıl çalışır? Ücretli mi ücretsiz bir vpn mi?" gibi en fazla …

Aradığın şey nedir abi?