Yurt dışında yaşayabileceğiniz en ucuz 5 ülke

Makul bir bütçe ile yurt dışında yaşamayı düşünüyorsanız, bu içerik tam size göre!

Kendimi Şanslı Hissediyorum

Kendinizi düzenli olarak odanızın penceresinden dışarı bakarken, yabancı maceraların hayalini kurarken ve yeni ülkeleri keşfederken yakalıyor musunuz? Uzun çalışma saatlerinden, trafik yoğunluğundan ve bu uzun çalışa saatleri karşılığında düşük gelir ve hatta durmak bilmeyen fiyat artışlarından bıktım dediğinizi duyar gibiyim.

Ancak iyi haber şu ki, Yurtdışında yaşamaya karar verdiniz ve bunun en büyük sebebi ekonomik nedenler ise orada çalışarak kazancınızla gıdadan, konaklamaya, ulaşımdan, sağlığa ve tüm temel ihtiyaçlarınızın neredeyse tamamına kazancınızla doğru orantılı bir şekilde sahip olabileceğiniz ülkeler tabi ki var.

Yurt dışında yaşamanın ayrıcalıkları nedir abi?

yurt-dışında-yaşamak

“Daha düşük bir yaşam maliyeti yurtdışında çalışmanın en iyi avantajlarından biri olabilir!” Çoğu insan uzun süreli seyahatlerin veya yurt dışında yaşamanın bir servete mal olacağını düşünür ve elbette, pahalı ülkeleri seçerseniz, zor kazanılan paranız sizi o kadar uzağa götürmeyebilir. Ancak İtalya veya Avustralya gibi popüler, süper pahalı yerlerden kaçınırsanız ve yaşamak ve çalışmak için en ucuz ülkelerden bazılarına bağlı kalırsanız, makul bir maaşla ne kadar iyi yaşayabileceğinize şaşırabilirsiniz. 

Yurt dışında yaşamanın maliyeti nedir abi?

yurtdışı-maliyetleri

Aslında, düşük yaşam maliyeti, birçok insanın yurt dışına taşınması ve çalışması için en büyük çekiciliklerden biridir. Maaşlar genellikle daha düşük olsa da, giderleriniz de düşük olmalıdır. Ayrıca, ucuz bir ülkede yaşarken paranızı daha da büyütmenize izin verecek çok sayıda iyi ücretli iş imkanıda  bulunmaktadır.

Yurt dışında yaşayabileceğiniz 5 ülke

yurtdışında-yaşayabileceğiniz-5-ülke

İşte sizin gibi düşünüp yurt dışında yaşamaya karar verenlere özel  yaşamak ve çalışmak için en ucuz 10 ülke.

1. Vietnam

vietnam

Egzotik bir yerde yaşamak ve çalışmak istiyorsanız Vietnam tam size göre! 

Vietnam, keşfedilecek nefes kesici manzaralara, gurmeler için lezzetli yerel mutfağa sahiptir ve aynı zamanda bir macera seyahati destinasyonudur. Ana şehirleri Ho Chi Minh, Hanoi ve Da Nang’dır. Bu şehirler iş bulacağaınız yerlerdir. Konaklama ve gıda bakımından en ucuz ülkelerin başında  olan Vietnam, yurt dışında yeni bir hayata başlamak için en elverişli noktalardan biri olarak yerini alıyor.

2. Kosta rika

kosta-rika

Kosta Rika, muhtemelen Orta Amerika'daki en popüler ülkedir ve bunun çok iyi bir nedeni vardır (sadece yaşamak için en ucuz 10 ülkeden biri olduğu için değil). Yemyeşil ormanlar, tropik plajlar ve cana yakın yerliler, bu ülkeye aşık olmanızı sağlayacak ve hemen 'Pura Vida' havası.

Kosta Rika, Guatemala veya Nikaragua gibi bölgedeki diğer ülkelerden daha pahalı olmasına rağmen, maaşlar da daha yüksek olma eğilimindedir, bu da farkı oluşturur.

3. Bulgaristan

bulgaristan

Avrupa'da çalışmayı ve yurtdışında yaşamayı seviyorsanız, ancak İtalya ve Fransa gibi ülkelerin yüksek fiyat etiketlerinden vazgeçiyorsanız, gözünüzü Doğu Avrupa'ya çevirin. Bulgaristan, yaşamak için Avrupa'nın en ucuz ülkelerinden biri. 

Mütevazı bir bütçe, Bulgaristan'da bir kral gibi yaşamanıza imkan sağlayabilir. Ayrıca ülkenin konumu, Yunanistan, Türkiye ve Romanya gibi ülkelere olan yakınlığıyla da avantaj sağlar.

4. Meksika

meksika

Meksika'nın herkese sunacağı bir şey var. Ormandaki Maya kalıntılarını, turkuaz Karayip sularını ve Pasifik Okyanusu'ndaki rahat sahil kasabalarını düşünün. Efendim! Sokak yemeklerinden bahsetmedik mi? Tacolardan tamales'e, ceviche'den aguas frescas'a, yemek çeşitleri son derece lezzetli ve aynı zamanda süper ucuz!

Cancun veya Playa del Carmen gibi turistik yerlerden kaçınır ve Merida veya Guanajuato gibi daha fazla yerel destinasyonu tercih ederseniz, yaşam maliyetleri Batı şehirlerindekilerin çok küçük bir kısmı olabilir.

5. Çin

çin

Çin'de çalışmak aynı anda hem çok uygun fiyatlı hem de çok kazançlı olabilir. Buradaki maaşlar diğer birçok Asya ülkesinden daha yüksek ve ekonomi oldukça iyi!  Bu da aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda iş olduğu anlamına geliyor. Tabii ki, Şanghay ve Pekin gibi büyük şehirler yaşam açısından daha yüksek bir fiyat etiketi ile gelecek, ancak maaşlar da önemli ölçüde daha yüksek olacak.

Çin, keşfedilmesi gereken inanılmaz bir ülkedir ve birçok yurt dışı çalışma programı etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Ücretsiz Mandarin dersleri alabilirsiniz, ayrıca dünya’da oldukça geçerli olan yeni bir dil öğrenebilirsiniz.

Maaşınızı ucuz bir ülkede kullanmak size para biriktirme ve işiniz bittiğinde daha fazla seyahat etme şansı verebilir. Bu listeden hangi ucuz ülkeyi seçerseniz seçin, yine de en güzel ülkenin kendi ülkeniz olduğunu unutmayın. 

Paylaş Abi:

Aria

Aria

Herkese merhaba, ben Aria. Sıkı bir korku filmi seyircisi, pati kuvvetleri başkanı ve dakikaların amiriyim! Zaman önemli, haydi ben kaçtım.

Yorumlar

wave

Yorum Yap

wave


Benzer içerikler

wave
Vahşi doğada penguenleri görmek için en iyi 10 yer

25 Nisan, dünyadaki en ilginç kuş türlerinden biri olan Dünya Penguen Günü olarak kutlanır. İşte penguenleri kolonilerinde görmek için en …

En güvenli uçak modelleri

İstatistiklere göre yapılan araştırmalar sonucunda en güvenilir ulaşım şekli uçaktır. Bu içeriğimizde uzun mesafeli seyahatlerin olmazsa olmazı uçakları ve modellerine göre …

Türkiye'de Rafting Yapılacak 5 Yer

Doğa ve seyahat meraklılarını macera ile buluşturan bir spor olan rafting, turistlerin de en gözde etkinliklerinden biri. Akarsu kaynakları bakımından …

Sri Lanka'da tatil yapmak için 10 neden

Sri Lanka henüz yapılacaklar listenizde değil mi? Güney Asya'daki bu güzel ülkeye seyahat etmeden önce, Sri Lanka'nın bilindiği ve ünlü …

Ölü Oyuncak Bebekler Adası'nın Gizemli Hikayesi

Asıl adı “Isla de Las Munecas” olan “Ölü Bebekler Adası”, ürkütücü ve gizemli efsanelere konu olmuş. Bu korkunç hikayelerin yanı …

Filleri görmek için dünyanın en iyi 10 yeri

Filleri görmek ilk adımı atmaya hazır mısınız? Vahşi doğada filleri nerede görebileceğinizi mi merak ediyorsunuz? Dünyanın dört bir yanında yer …

Aradığın şey nedir abi?