Paranormal Orman: Hoia Baciu Ormanı

Karanlıklarla dolu korkutucu hikayelere ev sahipliği yapman paranormal orman, birbirinden heyecanlandırıcı hikayelere merkez olmuş.

Kendimi Şanslı Hissediyorum

Romanya'nın kuzey sınırında, Cluj Napoca'nın eteklerinde bulunan Hoia Baciu Ormanı 250 hektarlık alanıyla Transilvanya'ya kadar yayılıyor. Sürekli olarak hakkında anlatılan ve yaşanan bazı garip paranormal olaylar nedeniyle gezegendeki en perili yerlerden biri olarak kabul ediliyor. Yerel efsanelere göre, çarpık ağaçların arasında hayaletler ve ruhlar gizleniyor.

Hoia Baciu Ormanı genellikle "Transilvanya'nın Bermuda Üçgeni" olarak anılır çünkü bizzat şeytanın, hayaletlerin ve hatta belki de uzaylıların yaşadığı söylenmektedir. Ürkütücü atmosferi göz önüne alındığında, Hoia-Baciu Ormanı'nın dünyanın en perili ormanlarından biri olduğu söylenmesine şaşmamalı. Bu nedenle, karanlıkla dolu korkutucu hikayelere ev sahipliği yapmaya son derece uygun bir yer olduğunu söylemek hiç yanlış olmaz. 

Dilerseniz, içeriğimizi okurken "Tubular Bells" size bir süre eşlik edebilir.

Hoia Baciu Ormanında Neler Oluyor?

hoia-baciu-ormanı

Orman, 1960'larda biyolog Alexandru Sift'in ormanın üzerinde gökyüzünde uçan bir cismi fotoğrafladığı zaman ilk defa ün kazandı. Bu olaydan sonra, bir çobanın ve bir daha asla bulunamayan 200 koyununun ortadan kaybolması ,beş yaşında bir kızın 5 yıl sonra aynı kıyafetlerle ve bir gün bile yaşlanmadan ortaya çıkması, bir kadın da cebinde onbeşinci yüzyıla ait bir madeni parayla ortadan kayboldu ve kayıp bir kadının cebinde 15. yüzyıla ait bir madeni parayla ormanda yeniden ortaya çıkması vakaları en bilinenleri olmak üzere sayısız vaka tespit edildi.

Ayrıca ormana giren ve daha önce vücudunda olmayan yanıklar, şiddetli kızarıklıklar, baş ağrıları ve yüksek ateşle çıkan kişilerin birebir kendilerinden aktarılmış birçok rapor var. Bazı araştırmalar, toprak altında bulunan doğal uranyum tarafından üretilen ancak normalden daha yüksek radyoaktivite hareketi olduğu şeklinde raporlamıştır.

Hoia Baciu Neden Dünyanın En Korkunç Ormanı?

hayaletli-orman

Hoia Baciu Ormanı ağaçlarının kendileri bile bir muamma taşıyor, çünkü bu iki yüz yaşındaki ağaçlar genç görünüyor ve çoğunun gövdesi bükülmüş ya da alışılmadık tuhaf şekillere sahip. Paranormal aktivitenin çoğu, ormanın bitki örtüsünden arınmış ve mükemmel bir daire şeklinde oluşturulmuş belirli bir bölümünde yoğunlaşmış gibi görünüyor.

Bitki örtüsünden arındırılmış bu bölgenin toprağı test edilmiş ve herhangi bir bitki yaşamının büyümesini engelleyecek herhangi bir anormallik bulunmamıştır.

Hoia Baciu Ormanı Yoksa Paralel Evren mi?

paranormal-orman-hoia-baciu

Tüm bu bildirilen garip fenomenler, dünya dışı ışıkların ve ormanda ortaya çıkan gizemli kürelerin sayısız fotoğrafıyla birleştiğinde, Hoia Baciu Ormanı'nı dünyanın en iyi belgelenmiş paranormal alanlarından biri haline getirmeye yeterli oluyor.

Bilim, bu garip fenomenin kaynağını henüz açıklayamıyor ve hala cevap bekliyor, ancak bu ormanın başka bir dünyaya mı yoksa paralel, bilinmeyen bir evrene mi açılan bir kapı olduğu konusunda spekülasyonlar devam ediyor!

Hoia Baciu Ormanına Gitmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

gizemli-orman

Çevreye saygılı olmak ve belirlenen parkurlara bağlı kalmanız oldukça önemli. Yerel rehberler sıklıkla hem gündüz hem de gece turları sunuyorlar. 

Ormanın web siteside, ziyaretçilerin genellikle "yoğun endişe ve sürekli izlenme hissi yaşadıklarını bildiriyor." Ayrıca yerel halk, içeri girerlerse asla çıkış yolunu bulamayacaklarından korktukları için ormana girmeyi tercih etmiyorlar. 

Paylaş Abi:

DailyDaisy

DailyDaisy

Herkese selam, ben DailyDaisy! Bir kedim var, bir de kuçum. Aslında daha çok çizerim ama yazasım geldi mi de durmak bilmem. 1 dakika, Ozzy ortalığı karıştırdı. Haydi ben kaçtım, bye \m/

Yorumlar

wave

Yorum Yap

wave


Benzer içerikler

wave
En güvenli uçak modelleri

İstatistiklere göre yapılan araştırmalar sonucunda en güvenilir ulaşım şekli uçaktır. Bu içeriğimizde uzun mesafeli seyahatlerin olmazsa olmazı uçakları ve modellerine göre …

Sri Lanka'da tatil yapmak için 10 neden

Sri Lanka henüz yapılacaklar listenizde değil mi? Güney Asya'daki bu güzel ülkeye seyahat etmeden önce, Sri Lanka'nın bilindiği ve ünlü …

Yemek tatili için düyanın en iyi 8 ülkesi

Birçoğu bir sonraki tatil yerini seçtiğinde, kararlarını etkileyen tarihi kaleler, görkemli dağlar veya yumuşak kumlu plajlar olabilir. Bununla birlikte, bir …

Bütçe dostu balayı tatili için 5 ülke

Nişandı, alışverişti, düğündü derken hem maddi hem de manevi yorgun düşmemek elde değil. Ancak hayatınızın en önemli kararını verdiniz ve …

Ölü Oyuncak Bebekler Adası'nın Gizemli Hikayesi

Asıl adı “Isla de Las Munecas” olan “Ölü Bebekler Adası”, ürkütücü ve gizemli efsanelere konu olmuş. Bu korkunç hikayelerin yanı …

İstanbul'da sevgiliyle gidilecek 5 yer

Şehrin hengamesinden sıkıldınız ve bütün haftada bolca çalışıp bolca yoruldunuz. Şimdi kendinizi ve en sevdiğinizi mutlu etme zamanı! Sevgilinizle birlikte …

Aradığın şey nedir abi?