2022 Nisan Ayında Vizyona Girecek Filmler

Korkudan komediye, aksiyondan drama kadar geniş bir bir seçeneğe sahip vizyon filmlerini sizler için inceledik!

  • author Browski
  • Sanat
  • 01 Nisan 2022
Kendimi Şanslı Hissediyorum

2022 yılı nisan ayı sinema filmleri hangi yapımlar ile öne çıkıyor? Dünya ve Türk sinemasının Türkiye Temsilcisi Box Office'in yayınladığı filmleri sizler için listeledik.

1 Nisan Cuma günü  Box Office Türkiye verilerine göre, yerli ve yabancı yapım olmak üzere tam yedi film vizyona girecek. Aralarında korkudan komediye, aksiyondan drama kadar geniş bir bir seçeneğe sahip vizyon filmlerinden kısaca bahsedelim ve keyifli bir hafta sonu geçirmeniz için seçimi size bırakalım. 

Karşınızda, Nisan ayında vizyona girecek filmler! Gelin birlikte inceleyelim.

1. Morbius - Aksiyon

Morbius, çizgi romanlarda Spider-Man evrenin karakterlerinden biri olan ve muzdarip olduğu kan hastalığına deva bulmaya çalışırken insanüstü-yarı vampir bir varlığa dönüşen bilim insanı Dr. Michael Morbius'un hikâyesini anlatıyor.

Yönetmen: Daniel Espinosa
Oyuncular: Jared Leto, Jared Harris, Matt Smith, Adria Arjona, Michael Keaton

2. İblis: Karanlığın Sahibi - Korku

Film, büyük bir çabayla ulaştığı definenin cinler tarafından sahipli olması sonucunda çıkmaza giren Levent'in kendisini ve ailesini bu durumdan kurtarmak için verdiği mücadeleyi anlatmaktadır.

Yönetmen: Berk Aygül
Oyuncular: Fatih Paşalı, Sebahat Adalar, Doğancan Küçükağa, Galip Akın, Öykü Bozkurt

3. Doru Macera Ormanı - Animasyon

 

Alaca, ormanda kamp yapmakta olan bir hayvan sirkinin eline düşer. Sirkin sahibi Kinyas , onun sayesinde kazanacağı paraları hayal etmektedir. Doru ve diğer sürü üyeleri, Alaca’yı o sirkten bir an önce kurtarmalılardır .Fakat bu iş hiç de kolay görünmemektedir. 

Yönetmen: Arkın Aktaç

4. Kehanet Ayasofya - Korku

Film, bir gece eş zamanlı olarak evlerine gizemli bir kutunun bırakılmasıyla bu olayın ardındaki sır perdesini aralamaya çalışan Fatih ve Muhammed'in hikâyesini anlatıyor.

Yönetmen: Fatih Hasanoğlu
Oyuncular: Fatih Hasanoğlu, Muhammed Bahçecik, Halil Kumova, Mustafa Ak, Mazlum Kuray

5. Osman Sekiz - Komedi

Osman Sekiz, agorafobiden muzdarip bir adamın beş fantastik canavar ile beraber eski bir köşkte yaşarken başına gelen olayları anlatıyor.

Yönetmen: Ezel Akay
Oyuncular: Tim Seyfi, Begüm Birgören, Kemal Uçar, Ezel Akay, Hasan Akay

6. No: 26 Ölüm Çığlığı - Korku

Film, dedelerinden kalma yazlıkta olan kız kardeşine ulaşamayınca onun yanına gitmeye karar veren Selin ile sevgilisi Barış'ın başlarından geçenleri konu ediniyor.

Yönetmen: Batuhan Çelik
Oyuncular: Hande Öğüt, Barış Baktaş, Lola Polat, Berat Eren Adanalı

7. Ya Ben Ölürsem - Dram

Ya Ben Ölürsem, yeni doğan çocuklarına otizm teşhisi konulması sonrası bir ailenin yaşadıklarını anlatıyor.

Yönetmen: Faik Ahmet Akıncı
Oyuncular: Cenan Çamyurdu, Güliz Gündüz, Barış Koçak, Gizem Çıracı, Hakan Tepe

Paylaş Abi:

Browski

Browski

Ben Browski. Bitkimi sularım, çayımı koyarım, yazarım, geçerim köşeme açarım bir Rock'n'Roll, okurum kitabımı. Emekli adamım ben, yormayın beni.

Yorumlar

wave

Yorum Yap

wave


Benzer içerikler

wave
Nasıl senarist olunur?

Senaryo olmadan diziler, filmler de olmaz. Senarist bu nedenle dizilerin/filmlerin temel taşını oluşturmaktadır. Etkili bir senaryo dizide/filmde rol alan oyuncunun …

Türkiye'de çekilen ilk Türk filmi

Türkiye'de sinemanın geçmişi Osmanlı İmparatorluğu dönemlerine kadar uzanmaktadır. Başlangıç tarihi tam olarak bilinmese de Anadolu'ya sinemanın gelişinin II. Abdülhamit döneminde …

Dünyanın en ünlü 10 heykeli

Taş, mermer, alçı, kil, balmumu gibi çeşitli malzemeler kullanılarak hayvan, insan veya eşyaları üç boyutlu olarak tasarlama ve üretme işine …

İnstagram’da En çok Kim Takip Ediliyor?

Sosyal Medya’da ne kadar çok takipçiniz varsa o kadar popülersiniz demektir. Bu takipçi olarak adlandırılan sayı size popülerlik kazandırır ve …

Dünyanın en ünlü 5 film festivali

Film festivali veya film festivalleri, genellikle bir veya daha fazla salonda gösterilen uzun metrajlı filmlerin görüntülenmesi amacıyla yapılan organizasyonlardır. Günümüzde …

İklim Krizine Karşı Plastik Musluk

Nature, paylaşmış olduğu bir karşılaştırma raporunda her geçen gün artan iklim krizini; “tarih boyunca insanlığın ürettiği toplam materyal miktarının karadaki …

Aradığın şey nedir abi?