Retrograd Nedir?

Son yıllarda, "Ah, Merkür geri gidiyor. Bu yüzden her şey kötü!" sözlerinin popülaritesi artıyor. Çoğu zaman, insanlar bu ifadeyi herhangi bir küçük rahatsızlığı açıklamak için bile kullanırlar.

Kendimi Şanslı Hissediyorum

Retrograd Nedir? sorusunun aslında en basit cevabını şöyle bir örnekle açıklamak mümkün. Son yıllarda, "Ah, Merkür geri gidiyor. Bu yüzden her şey kötü!" sözlerinin popülaritesi artıyor. Çoğu zaman, insanlar bu ifadeyi herhangi bir küçük rahatsızlığı açıklamak için bile kullanırlar.

Gerçeği söylemek gerekirse, evet, Retrograd Merkür gerilemesi hayatımızda bolca drama yaratabilir. Fakat Merkür geri giderken bu aslında ne anlama geliyor?

Merkür geri giden tek gezegen değil! Aslında hepsi öyle. Ama hayır, düşündüğünüz gibi dünyanın sonu değil. Aslında, retrogradları iyilik için kullanılabilir.

Astroloji, Dünya'daki yaşamın nasıl gelişeceği hakkında anlayışlı tahminler yapmak için gezegenlerin yerleşimini kullanan bir sanat biçimidir. Aslında, bu antik sanat formu binlerce yıldır var olmuştur.

Gezegensel Retrograd Nedir?

Retrograd nedir

Gezegensel bir retrograd, bir gezegenin burada Dünya'daki bakış açımızdan gökyüzünde geriye doğru hareket ediyormuş gibi görünmesidir.

Gerçekte: Hayır, gezegenler aslında geriye doğru hareket etmezler. Dünyanın dönüş hızı nedeniyle optik bir yanılsamadır. Ancak eski insanların fark ettiği şey, bir gezegen yön değiştirdiğinde veya hızı değiştiğinde, yönettiği her ne ise o alanda, belirli zaman boyunca yaşamlarımızda zorluklar veya karışıklıklar görebileceğimizdir.

Güneş, ay ve tabii ki Dünyamız geri hareket etmiyor. Bununla birlikte, Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün ve Plüton, güneş sistemindeki bizden uzaklıklarına bağlı olarak, zaman içinde farklı noktalarda geri hareket ederler. Basit kural: Gezegen bize ne kadar yakınsa, gerileme o kadar kısa olur; gezegen ne kadar uzaksa, gerileme o kadar uzun sürer.

Retrograd'ın aşamaları nelerdir?

Her gezegensel gerileme üç ayrı dönemde gerçekleşir: gölge öncesi, gerçek gerileme evresi ve ardından gölge sonrası.

Retrograd gezegenlerin geri gitmesi nedir

Ön Gölge Aşaması

Gölge öncesi aşamada, gezegen Dünya'ya bakış açımızdan yavaşlamaya başladığında, sorunların ortaya çıktığını görmeye başlarız ve bazı mevcut durumların kayalık zeminde olabileceğini fark ederiz. Bu, hangi gezegen olduğuna bağlı olarak haftalar veya aylar önce sürebilir

Aniden, arabanızın yanında bir şey unuttuğunuzu hissedersiniz. Bu gölge öncesi aşamada, sahil boyunca ilerlemeye devam edersiniz, ancak yavaşlarsınız ve sonunda geriye bakarsınız, durur ve muhtemelen arabaya geri dönmeniz gerektiğini anlarsınız. orada ne unuttuğunuzu hatırlamasanız bile. Sadece bir önseziye sahip olursunuz.

Gerileme (Retrograd) Aşaması

Asıl gerileme evresi, gölge öncesi aşamada kendini belli etmeye başlayan sorunların önünüzde patladığını gördüğünüz zamandır. Bu, “dramın” etkilerinin en belirgin olduğu zamandır. “Evren neden şu anda beni cezalandırıyor? Bunu hak etmiyorum!" Bu, gezegenin kontrolü ele aldığı ve gökyüzünde geriye doğru hareket ettiği zamandır. Gerçekte, gezegenin kurallarıyla ilgili yeni bilgiler hayatımızda ortaya çıkıyor. Muhtemelen başlangıçta gözden kaçırdığımız bir şeyi evren yola devam etmeden önce buna dikkat etmeniz gerektiğini size göstermek için şimdi dramatik bir şekilde karşınıza getiriyor.

Hayatımızın çoğunu ileriye doğru koşarak, detayları gözden geçirerek, sürekli bir sonraki seviyeye, projeye, plana, fikre veya ilişkiye geçerek geçirme eğilimindeyiz. Ancak bu aslında en iyi şey değil, çünkü bazen gerçekten önemli olan bir şeyi gözden kaçırır, görmezden gelir veya unuturuz.

Sahildeki metaforunuza dönelim. Kumda gezinerek arabanıza doğru yürüyorsunuz. Gözleriniz bir sürü deniz kabuğu ve taş görüyor sonra aniden arabanıza geri dönerken, yanındaki çimenlerin arasında 100 dolarlık bir banknot buluyorsunuz. İlk seferinde fark etmemiştiniz. Artık onu bulduğunuza göre, sizindir.

İlerlemeye devam edebilirsiniz ve aslında en başa döndüğünüz için mutlusunuzdur.

Gölge Sonrası Aşaması

Son olarak, gölge sonrası evre, gezegenin nihayet gökyüzünde tekrar ilerlemeye başladığı, ancak başlangıçta geride kaldığı yere yetişmek için hala hız kazandığı zamandır. Bir gezegen gökyüzündeki bu noktayı geçtikten sonra, yaşam çok daha kolay hareket etmelidir. Gölge sonrası aşama özellikle önemlidir çünkü önceki iki dönemde ortaya çıkan her şeyi çözmemize yardımcı olur, böylece daha iyi bir yolda ilerleyebiliriz.

Sahildeki yolculuğunuzla ilgili metaforumuzu bitirirken, 100 dolarlık banknotu cebinize koyarsınız ve seçtiğiniz kumlu yoldan geri dönmeye karar verirsiniz. Koşunuzun son hedefine ulaştınız ama sonra dondurma satan bir satıcı gördünüz. Ve şimdi bu yürüyüşten sonra dondurma istiyorsunuz! Böylece cebinizden parayı çıkarır ve kendinizi şımartırsınız.

Her gezegen geri hareketinin güzelliği budur.Merkür gerilemesi bile! Hayat aşamalar halinde hareket eder, bu yüzden kendinize bu kadar yüklenmeyin. Sadece olması gerektiği gibi gelişiyorsunuz.

Paylaş Abi:

Browski

Browski

Ben Browski. Bitkimi sularım, çayımı koyarım, yazarım, geçerim köşeme açarım bir Rock'n'Roll, okurum kitabımı. Emekli adamım ben, yormayın beni.

Yorumlar

wave

Yorum Yap

wave


Benzer içerikler

wave
Gıda Kıtlığı Nedir?

Gıda Kıtlığı Nedir? Kıtlık, bir ülke veya bölgedeki birçok insanın yeterli gıda kaynaklarına erişemediği yaygın bir durumdur. Kıtlıklar yetersiz beslenme, …

Tourette Sendromu Nedir?

Tourette Sendromu Nedir? Tourette Sendromu (TS), sinir sisteminin bir durumudur. TS, insanlarda “tikler” oluşmasına neden olur.Tikler, insanların tekrar tekrar yaptığı …

Monarşi Nedir?

Monarşi nedir? Monarşi, bir hükümdarın devlet başkanı olduğu bir yönetim biçimidir. Saltanatın bir başka adıdır. Genellikle seçim dışı yöntemler kullanılır. …

Sendika Nedir?

Sendika Nedir? Sendika, bir araya gelerek güçlerini işyerlerinde söz sahibi olmak için kullanan işçilerin oluşturduğu bir organizasyondur. İşçiler, sendikaları aracılığıyla …

Aradığın şey nedir abi?