2022 Estetik Trendleri

2022 yılı estetik trendlerini sizler için bir araya getirdik. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

Kendimi Şanslı Hissediyorum

2022 yılının en popüler estetik uygulamalarını inceleyeceğimiz bu içerikte medikal estetikten cerrahi estetiğe birçok başlığı sizler için bir araya getirdik.

İçeriğimize geçmeden önce; her geçen gün büyük bir ivme ile artan cerrahi ve medikal estetik kampanyaları ile karşılaştığınızı biliyoruz. İster medikal, ister cerrahi bir müdahale olsun, tüm bu süreci alanında uzman bir doktor ile yönetmeniz gerektiğini önemle hatırlatırız!

Dilerseniz şimdi 2022 yılı trendinde hangi estetik çözümleri var, birlikte inceleyelim!

1. Altın İğne

altın-iğne-tedavisi

Vücutta form kaybı olan tüm bölgelerde oluşan sarkık bölgeler, yanık ve yara izleri, kilo alıp vermeyle oluşan çatlaklar, yaşlanma belirtileri, akne izlerinin tedavisi ve çok daha fazlası için tercih edilebilen  Altın iğne uygulaması, bir cilt gençleştirme ve güzelleştirme uygulamasıdır. Yaşlanma ve çevresel faktörlerden kaynaklı olarak ciltte oluşan deformasyonlar, lekelenmeler ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya, cildi daha canlı, parlak ve genç göstermeye yardımcı olur.

Fraksiyonel radyo frekans uygulaması olarak da adlandırılan çözüm, altın iğne uçları yardımı ile cilt altına yüksek frekanslı radyo dalgaları verilerek kontrollü tahribat ile uygulanır. İşlemin tamamlanmasının ardından deri altındaki onarım süreci ile ilgili bölgelerde yenilenme artar ve cilt sağlığı güçlendirilir. Bu tedaviden pozitif sonuçlar alabilmek için bir hekime danışmak ve cildinizin tepki durumuna göre bir seans planlaması yapmak gerekiyor.

2. Badem Göz (Fox Eye)Estetiği

badem-göz-estetiği

Çarpıcı bakışlara sahip olmak isteyen herkesin tercihi, Badem göz estetiği oluyor. Badem göz estetiği, daha genç, sağlıklı ve çekici bir bakış elde etmek amacıyla gözlere daha çekik bir görünüm verilmesini sağlayan cerrahi bir işlemdir. Kantoplasti ile ayrıca göz kapaklarında ya da çevresinde oluşan sarkmalar da kısmen giderilmektedir. Ameliyatsız yöntemleri de mevcuttur.

Genellikle gözlerinde yorgun bir ifade bulunması sebebi ile şikayetleri bulunan kişilerin tercih ettiği estetik ortalama 30 ila 45 dakikalık bir süre içerisinde tamamlanabilir bir operasyondur.  

3. Elmacık Kemiği Dolgusu

elmacik-kemigi-dolgusu

Elmacık kemiği dolgusu, hastaların elmacık kemiklerinde yaşa bağlı veya farklı sebepler ile oluşan hacim kayıplarının tekrar elde edilmesini sağlayan bir estetik müdahaledir.

Yüze istenilen formun verilmesinİ amaçlayan elmacık kemiği dolgusu hyaluronik asit ile yapılırsa ortalama 6 ay ile 1 yıl, yağ enjeksiyonu ile yapılırsa 2 ila 3 sene, kök hücre destekli yağ enjeksiyonu ile yapılırsa neredeyse 5 seneye kadar etkisinin devam edebileceği bir estetik uygulamadır.

Tabii ki her tedavi ve estetik sürecinde olduğu gibi bu işlemde de alanında uzman ve yetkin bir doktora başvurmak, sizin faydanıza olacaktır.

4. Jawline (Çene) Dolgusu

jawline-estetiği

Jawline Dolgu, cerrahi bir işlem olmadan estetik yaptırmak ve altın oranı yakalamak isteyenlerin ilk tercihi diyebiliriz. Hyalüronik asit dolgusu ile uygulanan Jawline estetiği, çene köşelerinden yüzün merkez bölgesinin daha keskin hatlara sahip olması için uygulanan bir işlemdir.

Suratta sağlanacak simetri için oldukça etkin bir yöntem olan Jawline için işlem yaptırmaya karar verdiyseniz, TC. Sağlık Bakanlığı tarafınca onaylanmış dolgu markalarını tercih etmeniz gerektiğini sakın unutmayın!

5. BBL Brezilya Poposu Estetiği

brezilya-popo-estetiği

Brazilian Butt Lift ya da Brazilian Buttock Lift kalça boyunu ve şeklini implant gerekmeksizin yeniden hacimlendiren yağ enjeksiyon veya transfer işlemidir. Liposuction yöntemi ile kalça, karın, bel ya da uyluk bölgesinden fazla yağ alınır ve elde edilen yağ popoya enjekte edilir.

Burada önemli olan; kullanılacak yağın hangi bölgelerden ne oranda alınacağı ve ana görünüm için nasıl fayda sağlayacağı planının iyi yapılmasıdır.

6. Mommy Makeover

mommy-makeover-estetik

Annelik estetiği; hamilelik ve doğum sonrasında anne vücudunda meydana gelen değişiklikleri gebelik öncesine döndürmeyi amaçlayan bütün bir ameliyat metodudur. Annelik estetiği genel olarak meme, karın germe ve liposuction ameliyatlarını kapsamaktadır.

7. Göz Altı Işık Dolgusu

göz-altı-ışık-dolgusu

Göz Altı Işık dolgusu; göz altında morluk, torbalanma, kırışıklık gibi sorunların giderilmesinde oldukça sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Sadece gözaltı uygulamaları için üretilmiştir ve içeriğinden dolayı göz etrafına gelen ışığı yansıttığı, cildi aydınlattığı ve canlandırdığı için ışık dolgusu adını almıştır.

8. Tummy Tuck 

thummy-tuck-estetik

Tummy Tuck sıkı karın anlamına gelir. Uzun yıllardır tıp literatüründe karın estetiği olarak geçen ameliyat için kullanılan bir terimdir. Özellikle gebelik ve doğum sonrası süreçte sarkan karın ve göbek bölgesinin toparlanması için yapılan tüm müdahaleleri kapsar. 

9. Tüm Vücut Şekillendirme

tum-vucut-sekillendirme

Tüm vücut şekillendirme estetiği; bedendeki yağların yer değiştirilmesi yöntemiyle yapılan, özellikle bel, kalça, göbek ve bacak bölgesini kapsayan bir cerrahi uygulamadır. Aslında özetle fazla olan yağları alıp, hacim kazanmasını istenilen diğer alanlara transferi işlemidir.

10. Boy Uzatma

boy-uzatma-ameliyati

Boy uzatma ameliyatı, büyüme plakları kapanmış bireylerde genellikle tedavi amaçlı, bazen de estetik nedenlerle kol ve bacaklardaki kemiklerin uzatılması için yapılan bir ortopedik ameliyattır. Uzatma, kemiğin cerrahi işlemle kesilmesi ve kesilen kemik parçalarını uzun bir süreçte, her gün 1 milimetre civarı, birbirinden ayırarak yapılır. Böylece açılan boşlukta yeni kemik dokusu oluşur ve kemikte uzama sağlanır. 

Uzatma işleminin 8 cm kadar olması planlanıyorsa sadece uyluk ya da kaval kemiğine cerrahi uygulanabilir. 10 cm’den daha fazla bir uzatma isteniyorsa her iki kemiğin de uzatılması gerekecektir.
 

Paylaş Abi:

DailyDaisy

DailyDaisy

Herkese selam, ben DailyDaisy! Bir kedim var, bir de kuçum. Aslında daha çok çizerim ama yazasım geldi mi de durmak bilmem. 1 dakika, Ozzy ortalığı karıştırdı. Haydi ben kaçtım, bye \m/

Yorumlar

wave

Yorum Yap

wave


Benzer içerikler

wave
Meme kanseri belirtileri nelerdir?

Meme kanserinin erken belirtileri ve bulguları tipik olarak tanınmaz; bu nedenle tarama mamografisi kanserleri çok erken bir aşamada tespit etmek …

Ani Bebek Ölümlerinin Sebebi Bulundu!

Ani Bebek Ölümü Sendromunun sebebini araştırmak için uzun yıllardır yapılan çalışmalara göre çok farklı sonuçlar elde edilmişti ancak son olarak …

Ölüm anında öldüğümüzün farkında mıyız?

Siyah pelerin, tırpan ve bir kurukafanın sırıtışı. Ölüme hoş geldiniz... Ölüm ile beraber aklımıza gelen ilk isim Azrail'dir. Azrail, batı …

Afazi Nedir? (Bruce Willis’in Hastalığı)

Afazi, beynin iletişim ve anlandırma mekanizmasını kontrol eden bölgesindeki hasarın neden olduğu bir dil bozukluğudur. Kişinin etkili bir şekilde iletişim …

HPV Aşısı Nedir?

HPV aşısı, HPV enfeksiyonlarına karşı koruma sağlayan veya virüsü daha önce kapmış bile olsanız yaşa bağlı olarak iki veya üç …

Tüp Bebek Tedavisinde IMSI Yöntemi

IMSI yöntemiyle tüp bebek belkide bir çoğunuzun ilk defa duyduğu yeni bir terim. Tüp bebek tedavisinde en yüksek başarı oranını …

Aradığın şey nedir abi?