Kim Ya Hu Bu Adam?

1 Şubat 1992 doğumlu çakı gibi algıları açık ve enerjik bir gencim. 2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldum. Okuduğum bölüm beni her ne kadar tatmin etse de ilgim alakam ve bütün motivasyonum teknoloji ve bilgisayarlar üzerineydi.

Lise hayatım boyunca teknoloji ve bilgisayarlarla alakalı bir arkadaş grubu içinde bulundum. Daha o zamanlar -2007/2008 yılları- SEO kelimesinin ne olduğunu biliyordum. Ücretsiz bloglar açarak başladık maceramıza. Bir sürü içerik ürettik ama hiçbir işe yaramadı haliyle elimizden tutulmayınca. Sadece amatör uğraştan öteye gidemedik. Bu süreç bana blog mantığını öğrettiği gibi wordpress gibi bir sistemle tanışma fırsatı da tanıdı. Sonra üniversite hayatı başladı fakat yukarıda anlattığım gibi üniversite eğitimim beni her ne kadar tatmin etse de enerjimi yeterince absorbe edemedi. Üniversite son sınıftayken -okulu uzattığım için de olabilir- tekrar hayallerime doğru koşmak istedim. DotGroup bünyesinde Davetshop.com denilen bir StartUp bünyesinde çalışmaya başladım. İlk başta pazarlama ekibindeyken hevesim sayesinde çok kısa sürede SEO ekibine dahil oldum. Müthiş bir deneyimdi benim için.. Günde 5 tane blog postu hazırlayıp benchmark aldığımız sitelerin neyi doğru yaptığını anlamaya çalışıyordum. Bazen kaptırıp sabah 5 de ayıldığımı bile bilirim. Sağ tık yapıp sayfa kaynağına ulaştığımda önüme çıkan kodları teker teker araştırıp “abi bu niye burada ?” diye kafa patlatıp bir çok başarıya ulaştık. Yöneticimiz bizi daha fazla finanse edemeyince dağıldık… Kendi başıma bir şeyler denedim, olmadı.

Daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesinden “Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifikası” aldım. Daha sonrasında Webtures ailesine “Seo Analyst” olarak katıldım. Kısa sürede de kendimi kanıtlayıp uzman kadrosuna alındım. Bu aralar tüm motivasyonum kendimi geliştirmek üstüne kurulu. Hayatı ve insanları seviyorum!