Meme Büyütme 2022 Trendleri

Salin veya silikon implantlar kullanılarak gerçekleştirilen meme büyütme estetiği trendlerini gelin birlikte keşfedelim.

Kendimi Şanslı Hissediyorum

Meme büyütme, memelerinizi büyütmenin bir yoludur. Bunu yapmanın en popüler yolu, salin veya silikon implantları kullanmaktır. Cerrahlar tarafından yapılan ve hastalar tarafından talep edilen en popüler ve aynı zamanda hasta memnuniyetinin en yüksek olduğu estetik işlemlerden biridir.

İmplantlar, ameliyatı her hastaya göre kişiselleştirmeye izin veren farklı profillerde olur. Bir hasta göğsünün üst kısmı ile göğsü arasında daha yumuşak bir geçiş isterse, orta profilli bir implant, daha dolgun bir görünüm isteyen hastalara ise genellikle tam/yüksek profilli bir implant kullanılır. Talepler ne olursa olsun mutlaka her hastaya uyacak bir implant vardır. Bunun hangisi olduğuna karar vermek size ve cerrahınıza kalmıştır.

Meme implantlarıyla ilgili yenilikler nelerdir?

Konu meme büyütme olduğunda, silikon implantların daha popüler bir seçim olduğuna şüphe yoktur. Kesinlikle daha yumuşak bir his ve daha doğal bir görünüm elde ederler. Son derece güvenli olmalarına rağmen, bazı hastaların eski nesil meme implantlarından gelen silikon implantlarla ilgili endişeleri vardır. Eski implantlar serbest silikonla doldurulurdu. Kabuk kırılırsa dökülecek bir yapışkan madde gibi düşünün. Daha yeni silikon implantlar oldukça yapışkandır. Bu, silikon dolgunun yumuşak ve doğal görünümünü/hissini korurken sıvıdan çok daha katı olduğu anlamına gelir. Bu, kabuk kırılırsa, silikonun şeklini koruduğu anlamına gelir. 

Silikonun bozulduğu nasıl anlaşılır?

meme-implanti-bozuk

Yırtılmış eski nesil meme implantlarının çıkarılması, gerçekten dağınık hale geldiğinden her zaman büyük bir meseleydi. Günümüzde bir silikon implant yırtılırsa birkaç parça halinde çıkarmak çok kolay ve implant malzemesinin %100'ü çıkarılabilir.

Silikonlu göğüslerin ömrü ne kadardır?

meme-implanti-omru

Meme büyütme operasyonlarında kullanılan silikon implantlar ömür boyu kullanım için şimdilik uygun değildir. Eski tip silikonların kullanım süresi 10-15 yıl arasındadır.

Hangi Şekilli Meme İmplantları Daha Popüler?

popüler-meme-implantları

Birçok cerrah, çeşitli nedenlerle gözyaşı damlası veya şekilli implantlardan uzaklaşmıştır. Bunun ana nedeni, daha doğal görünmekten uzaklaşmış olmasıdır. Plastik cerrahlar bile bir hastanın meme implantlarını şekillendirdiği veya yuvarlak olduğu zaman farkı anlayamadı. Bu nedenle, avantajlar neredeyse yokken, dezavantajlar önemlidir. İlk olarak, hareket edebilir, bükebilir veya dönebilirler. Tüm bunlar, doğal olmayan bir göğüs şekline yol açabilir ve çoğu zaman sadece bir tarafta meydana gelir ve bu da her şeyin daha doğal olmayan/asimetrik görünmesine neden olabilir.

Diğer sebep ise şekillendirilen implantların çoğunun dokulu olmasıdır. Çoğu cerrah, dokulu implantları olan hastalarda ortaya çıkabilecek nadir bir kanser türü olan ALCL ile ilişkili oldukları için dokulu implantlardan uzaklaşmaktadır.
 

Paylaş Abi:

Aria

Aria

Herkese merhaba, ben Aria. Sıkı bir korku filmi seyircisi, pati kuvvetleri başkanı ve dakikaların amiriyim! Zaman önemli, haydi ben kaçtım.

Yorumlar

wave

Yorum Yap

wave


Benzer içerikler

wave
Diş Sıkmaya Karşı: Masseter Botoks

Masseter Botox enjeksiyonları, çeneşekillendirme ve inceltme ayrıca diş sıkma ve gıcırdatma sorunu yaşayan hastalar için ameliyatsız bir çözüm sunar. Tedavi …

Covid-19 Yeni Varyantı: Omicron

Malezya Monash Üniversitesi'ndeki Jeffrey Cheah ve Tıp ve Sağlık Bilimleri Okulu'ndan moleküler virolog Dr Vinod Balasubramaniam yaptıkları açıklamada “Omicron XE'nin, …

Dikkat: Maymun Çiçeği (Monkeypox) Virüsü Alarm Veriyor!

Maymun Çiçeği (Monkeypox) Virüsü Nedir? Maymun çiçeği virüsü Afrika'nın vahşi bölgelerine özgü nadir bir hastalık olan ve 1958'de ilk olarak …

Op. Dr. Hüseyin Akyol - Obezite ve Metabolik Cerrahi Nedir?

Op. Dr. Hüseyin Akyol Kimdir? 1973 Adapazarı doğumluyum. 1998 de uludağ tıp fakultesinden mezun oldum. 2004 yılında genel cerrahi uzmanı …

Dr. Önder Kanat ile Mezoterapi, Ozonterapi ve Estetik

Nedirabi sağlık kategorimizin bugünkü konuğu Mezoterapi, Ozonterapi ve Medikal Estetik Tedavileri konusunda Türkiye'nin öncü medikal estetik hekimleri arasında yer alan Dr. …

Köpeklerde Panik Atak

Panik atak (anksiyete) insanlarda olduğu gibi tüm canlı türlerini etkileyebilen bir rahatsızlıktır. Bizler gibi köpekler de belirli durumlarda panik atak geçirebilirler. …

Aradığın şey nedir abi?