Meme Büyütme 2022 Trendleri

Salin veya silikon implantlar kullanılarak gerçekleştirilen meme büyütme estetiği trendlerini gelin birlikte keşfedelim.

Kendimi Şanslı Hissediyorum

Meme büyütme, memelerinizi büyütmenin bir yoludur. Bunu yapmanın en popüler yolu, salin veya silikon implantları kullanmaktır. Cerrahlar tarafından yapılan ve hastalar tarafından talep edilen en popüler ve aynı zamanda hasta memnuniyetinin en yüksek olduğu estetik işlemlerden biridir.

İmplantlar, ameliyatı her hastaya göre kişiselleştirmeye izin veren farklı profillerde olur. Bir hasta göğsünün üst kısmı ile göğsü arasında daha yumuşak bir geçiş isterse, orta profilli bir implant, daha dolgun bir görünüm isteyen hastalara ise genellikle tam/yüksek profilli bir implant kullanılır. Talepler ne olursa olsun mutlaka her hastaya uyacak bir implant vardır. Bunun hangisi olduğuna karar vermek size ve cerrahınıza kalmıştır.

Meme implantlarıyla ilgili yenilikler nelerdir?

Konu meme büyütme olduğunda, silikon implantların daha popüler bir seçim olduğuna şüphe yoktur. Kesinlikle daha yumuşak bir his ve daha doğal bir görünüm elde ederler. Son derece güvenli olmalarına rağmen, bazı hastaların eski nesil meme implantlarından gelen silikon implantlarla ilgili endişeleri vardır. Eski implantlar serbest silikonla doldurulurdu. Kabuk kırılırsa dökülecek bir yapışkan madde gibi düşünün. Daha yeni silikon implantlar oldukça yapışkandır. Bu, silikon dolgunun yumuşak ve doğal görünümünü/hissini korurken sıvıdan çok daha katı olduğu anlamına gelir. Bu, kabuk kırılırsa, silikonun şeklini koruduğu anlamına gelir. 

Silikonun bozulduğu nasıl anlaşılır?

meme-implanti-bozuk

Yırtılmış eski nesil meme implantlarının çıkarılması, gerçekten dağınık hale geldiğinden her zaman büyük bir meseleydi. Günümüzde bir silikon implant yırtılırsa birkaç parça halinde çıkarmak çok kolay ve implant malzemesinin %100'ü çıkarılabilir.

Silikonlu göğüslerin ömrü ne kadardır?

meme-implanti-omru

Meme büyütme operasyonlarında kullanılan silikon implantlar ömür boyu kullanım için şimdilik uygun değildir. Eski tip silikonların kullanım süresi 10-15 yıl arasındadır.

Hangi Şekilli Meme İmplantları Daha Popüler?

popüler-meme-implantları

Birçok cerrah, çeşitli nedenlerle gözyaşı damlası veya şekilli implantlardan uzaklaşmıştır. Bunun ana nedeni, daha doğal görünmekten uzaklaşmış olmasıdır. Plastik cerrahlar bile bir hastanın meme implantlarını şekillendirdiği veya yuvarlak olduğu zaman farkı anlayamadı. Bu nedenle, avantajlar neredeyse yokken, dezavantajlar önemlidir. İlk olarak, hareket edebilir, bükebilir veya dönebilirler. Tüm bunlar, doğal olmayan bir göğüs şekline yol açabilir ve çoğu zaman sadece bir tarafta meydana gelir ve bu da her şeyin daha doğal olmayan/asimetrik görünmesine neden olabilir.

Diğer sebep ise şekillendirilen implantların çoğunun dokulu olmasıdır. Çoğu cerrah, dokulu implantları olan hastalarda ortaya çıkabilecek nadir bir kanser türü olan ALCL ile ilişkili oldukları için dokulu implantlardan uzaklaşmaktadır.
 

Paylaş Abi:

Aria

Aria

Herkese merhaba, ben Aria. Sıkı bir korku filmi seyircisi, pati kuvvetleri başkanı ve dakikaların amiriyim! Zaman önemli, haydi ben kaçtım.

Yorumlar

wave

Yorum Yap

wave


Benzer içerikler

wave
Korkunç Parazit: Toksoplazma Nedir?

Toksoplazma araştırmacılar dünyadaki en bulaşıcı parazit olduğunu açıkladılar. Toxoplasma gondii, bilim adamlarının insanların yüzde 50'sine bulaşabileceğine inandıkları mikroskobik bir yaratıktır. …

Meme kanseri belirtileri nelerdir?

Meme kanserinin erken belirtileri ve bulguları tipik olarak tanınmaz; bu nedenle tarama mamografisi kanserleri çok erken bir aşamada tespit etmek …

Ramazanda Kilo Vermenin 10 Yöntemi

Ramazan öğün sayısının azalması aynı zamanda fiziksel aktivitenin azalmasıyla birlikte kilo almaya en müsait dönemlerden biridir. Uzun süreli açlık metabolizma …

Yalnızken Mutlu Olmanız İçin 8 İpucu

Yalnızken Mutlu Olma Kılavuzu Bazı insanlar doğal olarak yalnız mutludur. Ancak diğerleri için yalnız olmak bir meydan okumadır. İkinci gruba …

Arena virüs nedir?

Arenaviridae ailesindeki virüsler genellikle kemirgenler tarafından yayılır ve her bir virüs, virüsün doğal rezervuarı olarak hizmet eden bir veya birkaç …

Todd (Alice Harikalar Diyarında) Sendromu nedir?

Öncelikle Todd sendromuna neden "Alice Harikalar Diyarında" sendromu deniyor, konuya oradan başlayalım. Todd sendromu veya diğer bir adı ile "Alice …

Aradığın şey nedir abi?