Elon Musk Twitter'ın Yönetim Kurulunda

Elon Musk, 4 Nisan pazartesi günü yeni aldığı Twitter hisseleri ile markanın neredeyse %10'una sahip oldu! Detaylar için aşağı kaydırın.

Kendimi Şanslı Hissediyorum

Tesla ve SpaceX kurucusu Elon Musk, Pazartesi günü Twitter'ın neredeyse yüzde 10'una sahip olarak ortaya çıktı ve twitter hisselerinde büyük bir artışa yol açtı.

Musk'ın Cuma günü borsa kapandığında 39,31 dolarlık hisse fiyatına göre yaklaşık 2,9 milyar ABD doları değerinde olan 73,5 milyon Twitter hissesine sahip olduğunu twitter üzerinden paylaştı. Bu da şirketin %9,2 hissesi anlamına geliyor. Elon Musk'ın tweet'i ile beraber pazartesi sabahı Twitter hisselerinin fiyatı ise 48 doların üzerine fırladı.

Dilerseniz, içeriğimizi okurken "Joris Voorn - Ringo" size bir süre eşlik edebilir.

Musk, görünüşe göre Pazartesi günü şifreli bir mesajla haberi kabul etti ve 80 milyon takipçisine Twitter'da "Oh hi lol" dedi. Yapılan araştırmalara göre Musk'ın tam üç hafta önce 14 Mart'tan bugüne Twitter'da hisse satın almaya başladığı düşünülüyor.

Musk'ın hissesi, kontrol gücünden çok uzakta olsa da, şirketten daha fazla satın alıp almayacağı veya işleyişinde değişiklik isteyip istemediği konusunda soruları gündeme getiriyor.

Wedbush Securities analisti Dan Ives Pazartesi günü yaptığı açıklamada, "Musk sadece pasif bir şekilde parmağını suya sokan biri değil. Wall Street'teki yatırımcılar bunu, olası bir tam devralma da dahil olmak üzere, önemli bir değişime giden ilk adım olarak görüyorlar" dedi.

elon-musk-twitter-yönetim-kurulunda

New York, Ithaca'daki Cornell Üniversitesi'nde iletişim profesörü olan Brooke Erin Duffy ise, sosyal medya alanının Musk gibi milyarderler için bir odak noktası olmasının şaşırtıcı olmadığını söyledi.

Oldukça aktif bir Twitter kullanıcısı olan Musk, 2009 yılında siteye katılmasından bu yana 80 milyon takipçiye sahip. Doge Coin yatırımları ve daha birçok konuda spekülatif sonuçlar doğuran tweetleri ile öne çıkan Musk'ın bu yatırımının ne kadar uzun süreciği ise bir diğer merak konusu açıkçası...

Sonuç olarak Musk'ın bu yatırımı ile şirketin hisseleri yükseldi. Twitter, Musk satın almaya başladığında 33 dolar değerindeydi ve hissesi açıklanmadan önce geçen haftanın sonunda 39 dolar değerine yükselmişti. Yine de, hisselerin ay sonuna kadar yaklaşık yüzde 10 kazanarak 43 dolar değerinde olacağına dair bahis opsiyonları olarak bilinen yatırımlarda alım satım, geçen hafta çılgın bir hızla işlem görüyordu.

Interactive'in baş stratejisti Steve Sosnick, "Hisselerin, çeyreğin bitiminden önceki gün geç saatlerde büyük bir aceleyle satın alınmasını ilginç buluyorum. Bir denetleyici olsaydım, bu takasları araştırırdım" diyerek ekledi.

Son gelişmeler ise; Elon Musk'ın Twitter'ın Yönetim Kurulu'na katıldığı yönünde... Bakalım Twitter'ı gelecek günlerde daha neler bekliyor?

Paylaş Abi:

Browski

Browski

Ben Browski. Bitkimi sularım, çayımı koyarım, yazarım, geçerim köşeme açarım bir Rock'n'Roll, okurum kitabımı. Emekli adamım ben, yormayın beni.

Yorumlar

wave

Yorum Yap

wave


Benzer içerikler

wave
Manhart'ın 796 HP'lik Porsche Cayenne Turbo Coupe'si Geliyor!

Manhart, Porsche Cayenne Coupé için Turbo modelini Turbo GT ve Turbo S E-Hybrid modellerinden daha güçlü hale getiren, alçaltılmış süspansiyon …

Güncelleme Desteği Biten Xiaomi Cihazlar

Xiaomi güncelleme desteği sona eren cihazların yer aldığı EOS listesini güncelleyerek desteği biten cihazların listesini paylaştı. Bu listeye göre Xiaomi …

Dünyanın En Zengin Kripto Yatırımcıları

Bloomberg Milyarder Endeksi, dijital varlık işlemlerinden elde edilen en yüksek net değere sahip kişilerin sıralamasında, kripto para platformu Binance'in CEO'sunu …

En Fazla Tercih Edilen Tarayıcılar

Statcounter’ın Mart ayı istatistiklerine göre masaüstü tarayıcı kullanımında Google Chrome’dan sonra Microsoft Edge ikinci sıraya yükselmeyi başardı. Apple’ın Safarisi ise …

2022’nin öne çıkan 10 yatırım alanı

Bir kurum veya kişinin teknolojik yatırım süreçlerindeki trendleri takip ediyor olmasının ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Peki, 2022 yılında hangi …

2022 yapay zeka trendleri nedir?

Her geçen gün gelişen teknolojiler ile hızla dönüşen hayatlarımızın merkezinde yapay zeka teknolojilerinin yükselişi bugün göz ardı edilemeyecek noktaya geldi.  …

Aradığın şey nedir abi?