DJI Mini 3 Pro Geliyor!

Drone üreticisi DJI, Mini 2'nin üst modeli olan yeni kompakt Mini 3 Pro'yu piyasaya sürüyor. Yeni drone, ağırlığı aynı kalırken gelişmiş teknolojisiyle drone meraklılarını heyecanlandıracak.

Kendimi Şanslı Hissediyorum

Drone üreticisi DJI, Mini 2'nin üst modeli olan yeni kompakt Mini 3 Pro'yu piyasaya sürüyor. Yeni drone, ağırlığı aynı kalırken gelişmiş teknolojisiyle drone meraklılarını heyecanlandıracak.

Cihaza iki kurbağa gözü gibi oturan iki sensörü ile kesinlikle sevimli görünüyor. Ancak yeni DJI Mini 3 Pro yalnızca küçük ve kompakt olmakla kalmamış, aynı zamanda çok daha fazla performans sunuyor.

DJI'ye göre mini drone, geliştirilmiş uçuş performansı, yükseltilmiş kamera sistemi, daha uzun pil ömrü ve daha önce yalnızca Air ve Mavic serilerinde bulunan akıllı özelliklerle birlikte geliyor.

DJI Mini 3 Pro Teknik Özellikleri

Mini drone serisinde ilk kez DJI Mini 3 Pro, ileri, geri ve aşağı bakan görsel sensörlerden oluşan üç boyutlu bir engel algılama sistemine sahiptir. Üretici çekim yapılan bölgede kesintisiz kapsama alanı ve daha iyi rota planlaması vaat ediyor.

dji_mini_3_pro_ozellikleri

Bu sensörler ayrıca uçuş sırasında engelleri otomatik olarak algılayan ve etraflarında daha güvenli bir yol bulan Gelişmiş Pilot Yardım Sistemi (APAS) 4.0'ı da etkinleştiriyor.

Sensörler sayesinde  "FocusTrackSuite" de mümkündür. Pilotlar, uçuş sırasında dronu resmin ortasında tutan ve daha sonra otomatik olarak daha sonraki uçuş rotasını planlayan bir motif seçebilir ve bu Spotlight 2.0 olarak adlandırılır.

DJI Mini 3 Pro Uçuş ve Manevra Özellikleri

İlgi Çekici Nokta 3.0: Nesneyi belirli bir uçuş yarıçapında ve belirli bir hızda yörüngede tutar.
ActiveTrack 4.0: Nesneyi seçilebilir iki şekilde takip eder. Takip Et: Drone, nesneyi sabit bir mesafede takip eder. Paralel: Drone, nesneyi yanında sabit bir açı ve mesafede uçarken izler.

Ayrıca heyecan verici video kayıtları için altı uçuş manevrası daha eklendi. Bunlar Dronie, Helix, Rocket, Circle, Boomerang, Asteroid, Master Shots ve Hyperlapse Time Lapse.

dji_mini_3_pro_fiyati

Ek bir ücret karşılığında satın alınabilen entegre 5,5 inç dokunmatik ekrana sahip hafif bir uzaktan kumanda olan yeni DJI RC ile her şeye göz kulak olabilirsiniz. Kontrolöre halihazırda entegre edilmiş Fly uygulamasıyla, kullanıcıların akıllı telefonlarını kontrolöre bağlamaları gerekmez ve bu sayede uçuş sırasında elleri serbest olur.
İki farklı uzaktan kumanda mevcuttur. Solda, cep telefonunun ekran görevi gördüğü DJI RC-N1 sağda entegre ekranlı DJI RC yer alır.

DJI Mini 3 Pro Video ve Görüntü Kalitesi

Mini 3 Pro, önceki model olan DJI Mini 2'nin kare hızının iki katı olan 4k ve 60 fps'de videolar kaydeder. Drone'nun video görüntü kalitesi de iyileştirildi. 1/1.3 inç CMOS kamera sensörü, önceden yalnızca sinema kameralarında ve bazı mikro tek kameralarda bulunan bir kayıt teknolojisi olan Dual Native ISO'ya sahiptir. f/1.7 diyafram açıklığı ve 48 megapiksele kadar görüntüler mümkündür.

dji_mini_3_pro_goruntu_kalitesi

Üretici, uçuş süresini artırmak için kolları ve pervaneleri daha aerodinamik uçuş için modifiye etti. 34 dakikalık bir uçuş ve kayıt süresi mümkündür. Ayrıca DJI artık müşterilerine uçuş süresini 47 dakikaya kadar uzatma seçeneği de sunuyor. Bu, ek bir pil olan Intelligent Flight Battery Plus sayesinde mümkün oluyor.

DJI Mini 3 Pro Satış Fiyatı

DJI Mini 3 Pro, çeşitli konfigürasyonlarda üreticiden ve çoğu yetkili satıcıdan ön sipariş vermek için hazır ve 17 Mayıs'ta sevkiyata başlayacak. DJI Mini 3 Pro (uzaktan kumandasız) 739 Euro, uzaktan kumandalı (DJI RC-N1) kit 829 Euro ve kit dahildir. Entegre dokunmatik ekranlı uzaktan kumanda (DJI RC) 999 Euro'dan temin edilebilir.
 

Paylaş Abi:

Aria

Aria

Herkese merhaba, ben Aria. Sıkı bir korku filmi seyircisi, pati kuvvetleri başkanı ve dakikaların amiriyim! Zaman önemli, haydi ben kaçtım.

Yorumlar

wave

Yorum Yap

wave


Benzer içerikler

wave
Yeni 2022 Range Rover Sport Karşınızda!

Yeni 2022 Range Rover Sport, PHEV gücü ve minimalist tasarımıyla geliyor. Yeni Range Rover Sport, ikonik abisini kalitede bir sıçrama …

Amazon İnternet Uydularını Uzaya Göndermeye Başlıyor

Geçtiğimiz günlerde Amazon, uzay endüstrisi tarihindeki en büyük girişimi olan internet uydularını düşük dünya yörüngesine taşıyan ve 83 rokete kadar …

Elon Musk Twitter'ın Yönetim Kurulunda

Tesla ve SpaceX kurucusu Elon Musk, Pazartesi günü Twitter'ın neredeyse yüzde 10'una sahip olarak ortaya çıktı ve twitter hisselerinde büyük …

Elon Musk Berlin Gigafactory’yi Açtı!

Elon Musk'ın Berlin Gigafactory kuruluş süreci; yerel yönetim, su kullanımı ve hava kirliliği gibi bazı konularda standartları tutturamadığını söyleyerek fabrikanın …

İlk televizyon Türkiye'ye ne zaman geldi?

Her ne kadar her geçen gün televizyon izleme alışkanlığını diğer dijital mecralara dönüştürüyor olsakta dijital sosyalleşmenin unutulmazıdır televizyonlar. Bu içeriğimizde …

Google’ın Düşük Fiyatlı Akıllı Telefonu Pixel 6a!

Google I/O 2022 geliştirici konferansında çeşitli ürünler ve yazılıma özel yenilikler sunuldu. Google Pixel 6a uygun bütçeli akıllı telefonun lansmanı …

Aradığın şey nedir abi?